Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Āboltiņa par Lemberga ietekmi valdības veidošanas procesā: "Izšķirīgos momentos kā šodien - absolūts viņa diktāts."

Āboltiņa: "Valdības veidošanas izšķirīgos brīžos vērojams absolūts Lemberga diktāts" 50

Viedokļi
2016. gada 28. janvārī 17:19 2016. gada 28. janvārī 17:19
Valdības veidošanas procesa izšķirīgos brīžos ir vērojams absolūts Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības partijas "Latvijai un Ventspilij" vadītāja, Ventspils mēra Aivara Lemberga diktāts, šodien žurnālistiem sacīja "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa.

Sākotnēji Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) premjera biedra amatu esot piedāvājis uzņemties iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (V), tomēr "Vienotības" frakcija lēmusi, ka premjera biedrs risinās ar ekonomiku saistītus jautājumus un, visticamāk, šie pienākumi tiks deleģēti ekonomikas ministram.

Komentējot šo situāciju, Āboltiņa uzsvēra, ka sarunā ar Kučinski viņš arī bija definējis ekonomiku kā prioritāti, tomēr šodien sarunas vadību "bija uzņēmies kāds cits dalībnieks". Pēc Āboltiņas domām, tā bijusi vēlme padarīt vienu ministru atbildīgu par bēgļu jautājumu, jo pašlaik bēgļi ir visas valdības jautājums.

Taujāta, kurš bija tas "cits dalībnieks", Āboltiņa pauda, ka ir manāmas skaidras norādes uz visa ekonomikas un finanšu bloka pārņemšanu ZZS vadībā, "konkrēti Lemberga kunga vadībā".

Atbildot par Lemberga ietekmi valdības veidošanas procesā, "Vienotības" līdere teica: "Izšķirīgos momentos kā šodien - absolūts viņa [Aivara Lemberga] diktāts."

Kā ziņots, "Vienotības" Saeimas frakcija šodien nolēmusi piekrist jaunajā valdībā uzņemties Ekonomikas ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Ārlietu ministrijas un Iekšlietu ministrijas pārraudzību, kā arī premjera biedra amatu, kas tiks vienam no pieminētajiem ministriem, visticamāk, ekonomikas ministram.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 15
Speciālists brīdina, ka bērnu rotaļlietu dalīšanai pēc dzimuma var būt negatīvas sekas 11
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 34
Skatīt visus komentārus