Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kopumā inspektori konfiscēja 156 ar zīmolu "UGG" marķētus zābaku pārus.

Policija konfiscē 156 viltotus UGG zābaku pārus; divi aizturētie. FOTO 9

112
2016. gada 29. janvārī 13:34 2016. gada 29. janvārī 13:34
Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) inspektori Rīgā, Turgeņeva ielā, atklājuši noliktavu, kurā glabājas, iespējams, viltoti Austrālijas zīmola "UGG" zābaki, pavēstīja policijā.

Valsts policija saņēma informāciju par, iespējams, viltotu "UGG" zābaku tirdzniecību. Pārbaudes laikā likumsargi pamanīja, ka šīs firmas zābaki tiek tirgoti sludinājumu portālā.

ENAP darbinieks, uzdodoties par pircēju, norunāja tikšanos ar zābaku tirgoni degvielas uzpildes stacijā Rīgā, Dzirnavu ielā. Pēc kontrolpirkuma veikšanas policisti aizturēja zābaku pārdevēju – 1952. gadā dzimušu vīrieti. Viņš likumsargus aizveda uz viltoto zābaku noliktavu, kas bija ierīkota Turgeņeva ielā, kāda autoservisa telpās.

Kopumā inspektori konfiscēja 156 ar zīmolu "UGG" marķētus zābaku pārus. Atšķirībā no oriģinālajiem apaviem, tie bijuši izgatavoti no mākslīga materiāla, lai gan minētās firmas apaviem būtu jābūt no aitādas.

Pēc ENAP rīcībā esošās informācijas, pārdevējam nav bijusi galvenā loma nelegālajā rūpalā. Visticamāk, šī biznesa organizators bijis 1961.gadā dzimis vīrietis, kurš neoficiāli nodarbinājis pārdevēju, par tirgošanos maksājot viņam piecus līdz desmit eiro dienā. Arī šis vīrietis ticis aizturēts.

Nelikumīgās preces īpašnieks jau pirms dažiem gadiem sodīts par tādu pašu likumpārkāpumu. Toreiz no viņa tika atsavināti gan viltoti "UGG" zābaki, gan citu atpazīstamu zīmolu pakaļdarinājumi. Savukārt aizdomīgo zābaku pārdevējs policijas redzeslokā iepriekš nav nonācis.

 

Šobrīd par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Kad no zīmola pārstāvjiem tiks saņemts attiecīgs iesniegums un būs zināmi ekspertīzes rezultāti, tiks uzsākts kriminālprocess par preču zīmes un dizainparauga nelikumīgu izmantošanu. Par šādu likumpārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Policijā arī atzīmēja, ka šis gan nav pirmais gadījums, kad aizdomās par viltošanu tiek konfiscēti ar zīmolu "UGG" marķēti zābaki. Tostarp 2015.gadā decembrī ENAP inspektori vienā no atpazīstamākajiem apavu veikaliem Rīgā konfiscēja 76 viltotu "UGG" zābaku pārus.

BNS / Foto: Valsts policija

Citi šobrīd lasa

Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 34
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 34
Skatīt visus komentārus