Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viņš atzina, ka, lai gan MTG īpašumā ir arī krievu valodā raidošais kanāls TV3+, tajā "nav nekā no analītiskajiem raidījumiem".

Andrejs Ēķis: "TV5 varētu pārņemt kāds no Krievijas propagandas kanāliem" 21

Viedokļi
2016. gada 29. janvārī 14:59 2016. gada 29. janvārī 14:59
Slēdzot televīzijas kanālu TV5, tiks zaudēta iespēja uzrunāt noteiktu daļu Latvijā dzīvojošās krievu auditorijas, sacīja LNT dibinātājs Andrejs Ēķis.

Viņš pauda, ka šādā veidā tiek mēģināt uzlabot kompānijas "MTG TV Latvia" finanšu datus, nepadomājot, ka tādējādi tiek zaudēta auditorija.

"Manā skatījumā būtu tikai pareizi, ja šo kanālu pārņemtu Latvijas Televīziju, un tādā veidā valsts iegūtu iespēju uzrunāt krievu auditoriju. Skaidrs, ka tāda vieta tukša palikt nevar. Ja TV5 nišu nepārņems Latvijas Televīzija, to noteikti izdarīs kāds no Krievijas propagandas kanāliem," sacīja Ēķis.

Tāpat viņš atzina, ka, lai gan MTG īpašumā ir arī krievu valodā raidošais kanāls TV3+, tajā "nav nekā no analītiskajiem raidījumiem".

"Bet MTG dara, kā grib, un tur neko izdarīt nevar," piebilda Ēķis.

Savukārt mediju eksperts Sergejs Kruks norādīja, ka lielas ietekmes no kanāla slēgšanas uz mediju tirgu Latvijā nebūs. "Domāju, ka nebūs nekādas ietekmes. Reitingi arī nebija augsti. To kanālu ilgi mocīja," teica Kruks.

Pēc viņa teiktā, TV5 "nogalināja jau pirmskrīzes laikā un tagad to bija pārāk grūti reanimēt".

Finansiālu apsvērumu dēļ šā gada 31.martā slēgs kanālu TV5 - to pavēstīja elektronisko mediju grupas "MTG TV Latvia" (MTG) sabiedrisko attiecību vadītāja Ginta Bormane.

Viņa norādīja, ka TV5 līdz šim bija viens no nedaudzajiem televīzijas kanāliem Latvijā, kas veidoja informatīvo saturu krievu valodā. "Taču krievu valodā raidošo kanālu tirgus ir ļoti piesātināts un Latvijā ražota satura izmaksas ir augstas, tāpēc, konkurējot ar retranslēto televīzijas saturu un nesaņemot nekādu atbalstu nacionālā satura veidošanai krievu valodā, TV5 jau ilgāku laiku strādā ar ievērojamiem zaudējumiem," skaidroja Bormane.

"TV5 15 gadu garumā ir veidojis kvalitatīvu informatīvo saturu – mēs augsti vērtējam visas TV5 komandas ieguldīto darbu. Slēgt kanālu ir sāpīgs lēmums, ir jāpārtrauc ilggadīga sadarbība ar augsti profesionāliem kolēģiem, tāpat jāzaudē kanāla veidošanā un uzturēšanā ieguldītais. Tomēr, lai mazinātu "LNT" zaudējumus, šis lēmums bija jāpieņem," norādīja "MTG TV Latvia" vadītāja Baiba Zūzena.

Tostarp viņa informēja, ka "MTG TV Latvia" turpina investēt kvalitatīvā vietēji ražotā informatīvā un izklaidējošā saturā televīzijas un digitālajos mediju kanālos.

Pēc Zūzenas teiktā, daļa TV5 satura veidotāju turpinās darboties citos "MTG TV Latvia" kanālos, taču, līdz ar TV5 slēgšanu, būs tādi, ar kuriem sadarbību nāksies pārtraukt. Patlaban notiek sarunas ar darbiniekiem un partneriem par sadarbības izmaiņu vai pārtraukšanas nosacījumiem.

MTG  ("Modern Times Group") ir starptautiska izklaides programmu raidorganizācija, kura darbojas četros kontinentos, un nodrošina televīzijas, radio un producēšanas pakalpojumus. MTG Latvijā darbojas kopš 1998. gada.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 50
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 6
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Skatīt visus komentārus