Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ašeradens būtu gatavs kļūt par ekonomikas ministru, ja "Vienotības" valde viņu virzītu šim amatam.

Arvils Ašeradens labprāt kļūtu par ekonomikas ministru 16

Politika
2016. gada 31. janvārī 17:32 2016. gada 31. janvārī 17:32
Līdzšinējais Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs, "Vienotības" valdes loceklis Arvils Ašeradens (V) būtu gatavs kļūt par ekonomikas ministru, ja partijas valde viņu virzītu šim amatam.

Ašeradens atzina, ka būtu ar mieru ieņemt ekonomikas ministra krēslu Māra Kučinska (ZZS) vadītajā valdībā, taču politiķim esot svarīgi, lai viņu šim amatam izvirza "Vienotības" valde.

Taujāts, vai ir zināms, ka "Vienotības" valde viņu patiešām varētu virzīt ekonomikas ministra amatam, Ašeradens sacīja, ka šobrīd partijā notiek intensīvas konsultācijas, lai sabalansētu dažādo "strāvojumu un spārnu" intereses.

Politiķis arī atklāja, ka pirmais "Vienotības" valdības pārstāvniecības modeļa dizains varētu tapt pirmdien no rīta partijas frakcijas sēdē. Savukārt pati izvirzīšana notikšot vakarā notiekošajā valdes sēdē.

Ašeradens piebilda, kļūstot par ekonomikas ministra amata kandidātu, viņam būtu svarīgs arī "Vienotības" domes atbalsts. Pēc politiķa teiktā, patlaban svarīgāka par indivīdu ambīcijām ir partijas politiskās pozīcijas saglabāšana, kā arī atgriešanās pie tām pozīcijām, kurās "Vienotība" bija kādreiz. Ašeradens cer, ka caur viņa izvirzīšanu partijas iekšienē netiks veicināti konflikti, bet gan tieši pretēji - tie mazināti.

Lūgts nosaukt svarīgākos darbus, kas, pēc viņa domām, būtu jāpaveic nākamajam ekonomikas ministram, Ašeradens minēja gāzes tirgus liberalizācijas jautājuma sakārtošanu, investīciju piesaisti, kā arī uzlabojumu veikšanu nodarbinātības politikā. Politiķis skaidroja, ka patlaban dažādās tautsaimniecības nozarēs bieži izveidojas darbaspēka pārpalikums, bet tajās, kuras reāli varētu veicināt tautsaimniecības attīstību, novērojams darbinieku trūkums, un šo situāciju vajadzētu mainīt.

Jau ziņots, ka Ašeradens neoficiāli ticis minēts kā iespējamais "Vienotības" pretendents uz ekonomikas ministra posteni topošajā Kučinska valdībā, tomēr oficiāli partija savus pārstāvjus darbam valdībā plāno nominēt pirmdien, 1.februārī.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 28
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 32
Skatīt visus komentārus