Pensionāru pārstāvis cer, ka pie teikšanas tiks Solvita Āboltiņa. Viņa iestājoties par pensionāru akūtākajām vajadzībām - pensiju palielināšanu.

Andris Siliņš: "Pensionāru materiālais stāvoklis turpina pasliktināties" 64

Ziņas
2016. gada 1. februārī 09:39
Aptuveni 70% pensionāru saņem pensijas, kas ir zemākas par iztikas minimumu un viņu materiālais stāvoklis turpina pasliktināties, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš.

Siliņš norādīja, ka galvenās pensionāru prasības jaunajai valdībai ir pensiju palielināšana. "Pensionāriem pieklājīgā vecumā veselības problēmām klāt nāk jauni izdevumi. Pensionāri ar darba stāžu 40 un vairāk nekā 50 gadi ir neapmierināti ar zemajām pensijām," teica Siliņš.

LPF vadītājs arī pauda cerību, ka "Vienotības" līderes Solvitas Āboltiņas paziņojums par to, ka viņas politiskais spēks jaunajā valdībā cīnīsies par pensionāru interesēm, nozīmē, ka šīš problēmas ir beidzot sadzirdētas. "Tas ir diezgan cerīgi, jo  pirms vairākiem gadiem, kad tika savākti paraksti par pensiju indeksāciju un iesniegti Āboltiņai, kas toreiz bija Saeimas priekšsēdētāja, viņa aktīvi pieslēdzās. Ceram, ka šis paziņojums būs ar sekām," pieļāva Siliņš.

Vienlaikus LPF vadītājs atzina, ka šobrīd ir pāragri runāt par to, vai pensionāri šogad atteiksies no protestu rīkošanas. Federācijas valdē pagaidām nolemts par protesta aktivitāšu rīkošanu rudens pusē.

Pirmdien turpināsies valdību veidošanas sarunas, tostarp nepieciešams vienoties par ekonomikas ministru, kurš arī būs premjera biedrs. Ministriju sadale starp partijām ir beigusies, tiek turpināts darbs pie valdības deklarācijas un koalīcijas līguma. Balsojums par jauno valdību varētu notikt 11.februārī.

Partija "Vienotība" piekritusi piedāvātajam amatu sadalījumam nākamajā valdībā, atsakoties no iepriekš izvirzītajām prasībām ministriju sadalē. Līdz ar to "Vienotība" nākamajā valdībā pārraudzīs Ārlietu, Iekšlietu, Labklājības, Izglītības un zinātnes, kā arī Ekonomikas ministriju. Par iespējamiem ministriem partija vēl lems.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vadīs Veselības, Aizsardzības, Zemkopības, Satiksmes un Finanšu ministriju, bet Nacionālā apvienība (NA) - Tieslietu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī Kultūras ministriju.

Līdzšinējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība") par demisijas paziņoja pagājušā gada 7.decembrī. Valsts prezidents 13.janvārī premjera amatam nominēja Māri Kučinski (ZZS), aicinot viņu sastādīt jaunu Ministru kabinetu.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 42
  • Rīgā nosvin pirmizrādi filmai, kuru veidoja četrus gadus! FOTO 1
  • 19 gadus veca "Land Rover" vadītāja pa Jūrmalas šoseju triecas ar 154 km/h 3