Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Solvita Āboltiņa atteikusies no likumā noteiktās mēnešalgas daļas par partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētājas pienākumiem.

Āboltiņa atsakās no algas daļas par "Vienotības" frakcijas vadītāja amatu 29

Politika
2016. gada 1. februārī 11:51 2016. gada 1. februārī 11:51
Politiķe Solvita Āboltiņa (V) atteikusies no likumā noteiktās mēnešalgas daļas par partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētājas pienākumiem, liecina deputātes iesniegums Saeimas Prezidijam.

Iepriekš Āboltiņa bija rosinājusi Saeimai apsvērt iespēju parlamenta deputātiem, kuri vienlaikus ieņem vairākus amatus un uz kuriem attiecas tiesības saņemt paaugstināto atlīdzību, noteikt ierobežojumu saņemt atlīdzību tikai par viena amata pildīšanu. Āboltiņa bez "Vienotības" frakcijas vadītājas posteņa ieņem arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja amatu.

Saeimas Prezidijs pēc politiķes iesnieguma saņemšanas veica grozījumus iekšējā normatīvajā aktā, nosakot, ka deputāts, kurš pilda vairākus amatus, uz kuriem attiecas tiesības saņemt paaugstināto atlīdzību, ir tiesīgs atteikties no vienas vai vairākām likumā minētajām mēnešalgas daļām.

Jau vēstīts, ka iepriekš Āboltiņa iesniegumā norādīja, ka ar pērn pieņemtajiem likuma grozījumiem deputātiem, kuri pilda likumā noteiktus amatus, tika paaugstināti koeficienti, kas piemērojami mēnešalgas daļai par attiecīgo amatu pildīšanu. Politiķe bija konstatējusi, ka vairākiem deputātiem, kuri vienlaikus ieņem vairākus amatus, paaugstinātā atlīdzība par noteiktu amatu pildīšanu tika noteikta un izmaksāta par katra amata pildīšanu.

Tāpēc Āboltiņa aicināja Prezidiju apsvērt iespēju iekšējo normatīvo aktu līmenī noteikt ierobežojumu saņemt atlīdzību tikai par viena amata pildīšanu. Tādējādi tiktu nodrošināta samērīguma principam atbilstoša tiesību normas piemērošana, norādīja "Vienotības" līdere.

Āboltiņa savā iesniegumā atsaucās uz pērn veiktajiem grozījumiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

Kā ziņots, no 1.janvāra stājās spēkā grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz palielināt Ministru prezidenta, ministru, parlamentāro sekretāru, Saeimas frakciju un komisiju vadītāju algas.

Līdz pagājušajam gadam deputātiem, kuri ieņem dažādus amatus Saeimā, izmaksāja arī mēnešalgas daļu par attiecīgo amatu pildīšanu un to noteica, mēneša vidējās darba samaksas apmēram piemērojot dažādus koeficientus. Saeimas komisijas priekšsēdētājam un frakciju vadītājiem šis koeficients bija 0,43, bet pērn novembrī tika atbalstīts priekšlikums palielināt šo koeficientu līdz 1,39.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Rīgas viesnīca no darba atlaiž sievieti, kura atteicās saņemt algu aploksnē 40
Pret dzērušo skolnieku, kurš uzbruka policistam, sākts kriminālprocess 65
Rīgas skolas direktore stāsta par piedzērušos pusaudzi, kurš piekāva policistu 14
Skatīt visus komentārus