Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pagājušā gada oktobrī pieņemts lēmums par Anrija Lemberga saukšanu pie kriminālatbildības par naudas atmazgāšnu.

Lemberga dēlam draud kriminālatbildība par naudas atmazgāšanu 32

112
2016. gada 1. februārī 16:50 2016. gada 1. februārī 16:50
Prokuratūra apstiprina, ka pagājušā gada oktobrī pieņemts lēmums par Anrija Lemberga saukšanu pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā, apliecināja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Detalizētākus komentārus prokuratūra šobrīd nesniedz, līdz ar to nav zināms, vai lietā ir vēl kāds apsūdzētais. Šobrīd lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļā.

Ventspils mēra Aivara Lemberga dēls aģentūrai LETA komentārus iepriekš nevēlējās sniegt.

Portāls "skaties.lv" pagājušajā nedēļā ziņoja, ka nelikumīgi iegūtā nauda esot ieguldīta Māra Gaiļa dzīvojamo māju projektā Ķīpsalā. Apsūdzība Anrijam Lembergam izvirzīta 2015.gada oktobrī par to, ka viņš slēpjot Aivara Lemberga "kukuļa izspiešanas rezultātā noziedzīgi iegūto līdzekļu izcelsmi un ieguldījis tos nekustamo īpašumu būvniecībā Ķīpsalā, izmantojot SIA "Māris Gailis"".

Kā uzskatot prokuratūra, naudu Aivars Lembergs esot ieguvis, izspiežot kukuļus divos uzņēmumos - SIA "Puses" un "Ventk Company Limited". Pirmajam piederēja daļas uzņēmumā "Latvijas Naftas tranzīts", bet otrajam uzņēmumā "Ventamonjaks". Kopumā ar Māra Gaiļa starpniecību Lembergs esot legalizējis aptuveni miljonu eiro, ieguldot naudu divos uzņēmumos, kas īstenojuši "Ģipša fabrikas" rekonstrukciju.

Gailis aģentūrai LETA sacīja, ka pieļāvumi par to, ka Anrijs Lembergs nelikumīgi iegūto naudu ieguldījis dzīvojamo māju projektā Ķīpsalā esot "100% muļķības". "Tie ir izdomājumi un pīle, jo gan SIA "Māris Gailis", gan vēlāk AS "Māris Gailis" es biju vienīgais īpašnieks un naudu māju būvniecībai ņēmu bankās, bet rindu māju būvniecībai - daļēji no bankām un daļēji par to maksāja topošo māju īpašnieki," sacīja Gailis.

Viņš piebilda, ka pirms 15-18 gadiem bija izveidojis sadarbību ar Austrijas kompāniju "PMT Realkanzlei Immobilien GmbH", nodibinot Latvijā kopuzņēmumu, kurā Gailim piederēja 10%, bet austriešiem 90%. "Šī firma nodarbojās ar zemes uzpirkšanu Ķīpsalā, savas daļas pārdevu pirms kādiem 10 gadiem. Ja Anrijam Lembergam bija kāda nauda šajā Austrijas kompānijā, tad par to gan neko nezinu," skaidroja Gailis.

Anrijs Lembergs ir viens no apsūdzētajiem tā dēvētajā Lemberga krimināllietā, kurā uz apsūdzēto sola sēdies arī Ventspils mērs un Ventspils tranzītbiznesa menedžeris Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 45
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 3
Skatīt visus komentārus