Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ķīlis: "Man nav pārliecības, ka Šadurskis pats aktīvi nesīs reformu karogu, cīnīsies, argumentēs un pieņems smagus lēmumus. Šī pārliecība man veidojusies pēc vairākām sarunām ar viņu."

Ķīlis: "Šadurskis jaunajā amatā "čibināsies" un reformas nevirzīs" 6

Viedokļi
2016. gada 1. februārī 21:40 2016. gada 1. februārī 21:40
Izglītības un zinātnes ministra amatam izvirzītais Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis savā jaunajā amatā "čibināsies" un reformas nevirzīs, sacīja bijušais šīs nozares ministrs Roberts Ķīlis.

Ķīlim savulaik kā ministram ir bijušas sarunas ar Šadurski un bijušo izglītības un zinātnes ministri Inu Durvieti kā "Vienotības" un koalīcijas pārstāvjiem, lai vienotos par iespējamo sadarbību, īstenojot reformas. Ķīlim bijušas arī citas sarunas ar Šadurski, taču toreiz nav panākta vienošanās, tāpēc bijušais ministrs uzskata, ka Šadurskis nav reformu piekritējs.

"Man nav pārliecības, ka Šadurskis pats aktīvi nesīs reformu karogu, cīnīsies, argumentēs un pieņems smagus lēmumus. Šī pārliecība man veidojusies pēc vairākām sarunām ar viņu," norādīja bijušais ministrs un piebilda, ka Šadurska līdzatbildība ir milzīgajā augstskolu skaitā laikā, kad Šadurskis jau ieņēma izglītības un zinātnes ministra amatu.

Ķīlis gan nešaubās, ka Šadurskim ministra amatā vajadzēs pieņemt kādus lēmumus neizbēgamos jautājumos, piemēram, par skolu tīklu un pedagogu atalgojumu. "Esmu pārliecināts, ka nekādas īpašas reformas nenotiks augstākās izglītības un zinātnes jomā, drīzāk stagnācija tur turpināsies. Izglītība, tāpat kā veselība, ir tā joma, kura ir pilna ar dažādiem lobijiem, ar kuriem ir vienkārši jākaro. Viņš ir profesors un vecās paaudzes pārstāvis, tāpēc būšu patiesi pārsteigts, ja viņš virzīs reformas, lai gan šobrīd izskatās, ka būs lēna kustēšanās un čibināšanās," sacīja Ķīlis.

Ķīlis gan sliecas domāt, ka Šadurskis ilgi savā amatā nenoturēsies, jo pati valdība beigs pastāvēt vēl pirms nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Kā ziņots, partijas "Vienotība" valde šodien nolēma izglītības un zinātnes ministra amatam topošajā valdībā virzīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāju Kārli Šadurski, ekonomikas ministra un premjera biedra amatam - Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Arvilu Ašeradenu, bet labklājības ministra amatam - pašreizējo finanšu ministru Jāni Reiru.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 17
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 2
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības
Skatīt visus komentārus