Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šadurskis: "Būsim reālisti, ar labu apņemšanos, bet bez naudas mēs nekad Eiropas vidējo līmeni vai par pirmrindniekiem nekļūsim Mana pārliecība, ka taisīt reformas bez papildus finansējums, ir vienkārši cilvēku mocīšana. Attiecībā par pedagogu algu reformu, es esmu optimists."

Šadurskis nosauc prioritātes izglītības un zinātnes ministra amatā 11

Politika
2016. gada 1. februārī 22:12 2016. gada 1. februārī 22:12
"Vienotības" izvirzītais kandidāts izglītības un zinātnes ministra amatam Kārlis Šadurskis nosaucis prioritātes šajā jomā.

Viņš žurnālistiem pirmdien pēc "Vienotības" valdes sēdes atzina, ka joma ir pietiekoši sarežģīta, bet, "paldies dievam, premjera amata kandidāta skatījumā, prioritāra", kas ļaujot cerēt uz visa Ministru kabineta atbalstu.

"Pirmkārt, tā ir mūsdienīgas skolas definīcija, racionāla izglītības iestāžu tīkla izveide sadarbībā ar pašvaldībām, tajā skaitā skatoties uz VARAM piedāvāto pašvaldību sadarbības modeli, tas ir izglītības saturs un kvalitāte, pedagogu algu reformas modelis, kas to visu veicina. Algu modelis nav mērķis, bet instruments," viņš pavēstīja.

Viņš atzina, ka algu modeļa pilnīgai izstrādei ir atlikuši apmēram trīs mēneši, jo pedagogiem, aizejot vasaras atvaļinājumā, jābūt skaidram, kas viņus sagaida rudenī

Šadurskis atzina, ka gaidīs Pasaules bankas pētījumu par nodokļu sistēmu un ēnu ekonomikas apkarošanu Latvijā. Kad būs tā rezultāti, tikšot nopietni strādāts pie grafika, kā kāpināt finansējamu augstākai izglītībai un zinātnei.

"Būsim reālisti, ar labu apņemšanos, bet bez naudas mēs nekad Eiropas vidējo līmeni vai par pirmrindniekiem nekļūsim Mana pārliecība, ka taisīt reformas bez papildus finansējums, ir vienkārši cilvēku mocīšana. Attiecībā par pedagogu algu reformu, es esmu optimists," viņš teica.

Jau vēstīts, ka partijas "Vienotība" valde pirmdienas vakarā nolēma ekonomikas ministra amatam virzīt Arvilu Ašeradenu, izglītības un zinātnes ministra amatam - Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāju Kārli Šadurski, bet labklājības ministra krēslam - finanšu ministru Jāni Reiru.

Līdz ar to ir zināmi visi ministru amata kandidāti, kuri varētu strādāt jaunajā Māra Kučinska valdībā. Balsojums par jauno valdību, ko veidos ZZS, NA un "Vienotība", plānots 11.februārī.

Izglītības un zinātnes ministra amata kandidāta Kārļa Šadurska paziņojums - video:
BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 6
Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 5
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 9
Skatīt visus komentārus