Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jansons saka, ka ministrs Belēvičs gan mēģinot "kaut ko darīt", taču tas darbs esot haotisks un nesistemātisks.

Tiesībsargs: "Ārstniecības kvotas ir antikonstitucionālas, diskriminējošas un nesniedz veselības aprūpi" 19

Sabiedrība
2016. gada 3. februārī 10:11 2016. gada 3. februārī 10:11
Ārstniecības kvotas ir antikonstitucionālas, diskriminējušas un nenodrošina veselības aprūpi saistībā ar tām starptautiskajām saistībām, kuras uzņēmusies Latvija, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

"Pie vienādiem un salīdzināmiem apstākļiem ir pacienti, kas tiek pie ārsta, bet kad nauda beigusies - vairs netiek," sacīja Jansons, uzsverot, ka kvotu sistēma ir pretrunā Satversmei. Trešdien Jansons iepazīstinās ar pētījumu par veselības aprūpes sistēmas nepilnībām valsts garantētās medicīniskās palīdzības minimuma un ārstniecības personu atlīdzības kontekstā.

Jansons sarunā ar LNT pauda cerību, ka pētījuma rezultāti nepaliks nepamanīti. "Tas būs uzdevums valdībai. [Veselības ministrs Guntis] Belēvičs kaut ko mēģina mainīt, bet tas [darbs] ir haotisks un nesistemātiskis," sacīja Jansons. Paredzēts, ka, lai mainītu situāciju veselības nozarē, tiesībsarga birojs atjaunos Konsultatīvo padomi un mēģinās apgūt citu Baltijas valstu veiksmīgos piemērus.

Savukārt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" Jansons atzina, ka Latvijas veselības sistēmas problēmu dēļ visvairāk apdraudēti tiek bērni, seniori, pensionāri, personas ieslodzījumā un sagaidāms, ka arī patvēruma meklētāji. "Tā ir vairāk nekā 20 gadu garumā ielaista kaite. Aicinu jauno valdības veidotāju, strādājot pie rīcības plāna vai normatīviem aktiem, ieklausīties tajā ko mēs sakām," sacīja Jansons.

Trešdien plašāka sabiedrība tiks iepazīstināta ar pētījumu "Latvijas valsts garantētā medicīniskās palīdzības minimuma atbilstība cilvēktiesību standartam" un tiesībsarga atzinumu par vienlīdzības principa īstenošanu ārstniecības personu atlīdzības noteikšanā.

Pētījuma "Latvijas valsts garantētā medicīniskās palīdzības minimuma atbilstība cilvēktiesību standartam" fokuss vērsts divos aspektos: Satversmes garantētā veselības aprūpes minimuma atbilstība cilvēktiesību standartam un būtiskākās nepilnības veselības aprūpē.

Tiesībsargs atzinumā par vienlīdzības principa īstenošanu ārstniecības personu atlīdzības noteikšanā vērtēja, vai ārstniecības personām noteiktais pagarināts normālais darba laiks sasniedz leģitīmo mērķi un vai valsts noteikusi pienācīgu kompensāciju par darbu pagarināta normālā darba laika apstākļos.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 53
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 11
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 9
Skatīt visus komentārus