Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Daļai Ziepniekkalna un tuvējās apkārtnes iedzīvotāju "Kubana" palikusi atmiņā ar pamatīgu troksni, kas naktī traucēja izgulēties.

Par spīti pērn ciestajiem zaudējumiem, Rīgā atkal notiks mūzikas festivāls "Kubana" 14

Kultūra
2016. gada 5. februārī 18:14 2016. gada 5. februārī 18:14
Neskatoties uz pērn ciestajiem zaudējumiem, šogad Rīgā atkal notiks Kaļiņingradas varas iestāžu aizliegtais starptautiskais mūzikas festivāls "Kubana", informēja SIA "Entertainments" pārstāvji.

Festivāls notiks Lucavsalā no 11.augusta līdz 14.augustam, un biļetes uz to var iegādāties "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās.

"Pagājušajā gadā festivāls "Kubana" ieguva sev jaunas viesmīlīgas mājas Latvijas galvaspilsētā. Jaunajā mājvietā organizatoriem izdevās rast to īpašo atmosfēru, kuras dēļ apmeklētāji tik ļoti iemīlējuši šo festivālu un seko tam līdzi neatkarīgi no norises vietas," norāda festivāla organizētāji.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā pasākums "Kubana" no Kaļiņingradas apgabala tika pārcelts uz Rīgu "force majeure" apstākļos. Par festivāla mājvietu tika izraudzīta Lucavsala un pasākums pulcēja ap 15 000 cilvēku, tostarp 6000 bijuši viesi no Krievijas.

Tomēr festivāls Rīgā tika aizvadīts ar zaudējumiem, pēc tā norises paziņoja pasākuma organizētājs Iļja Ostrovskis. "Mēs esam cietuši lielus zaudējumus, par to nav jautājumu. Bet tas jau bija skaidrs iepriekš. [Zaudējumi] mērāmi vairākos simtos tūkstošos dolāru. Jāsaprot, ka šogad festivāla budžets būtībā tika pārtērēts vismaz pusotru reizi. Mēs daudz ieguldījām festivāla organizēšanā Kaļiņingradā, kaut ko no turienes, protams, varēja izglābt, bet ne visu. Daudz kur mums bija divkārtēji izdevumi," toreiz skaidroja Ostrovskis.

Tāpat atklājās, ka divām trešdaļām festivāla apsargu nebija apsardzes sertifikātu, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā (VP). Pārbaudes laikā festivāla teritorijā tika sastapti 14 apsargi, taču izrādījās, ka apsardzes sertifikāti ir vien nepilnai trešdaļai jeb četriem apsargiem. Turklāt starp desmit apsargiem - pārkāpējiem - bija arī apsardzes vadītājs. Konstatēts arī, ka apsargi strādājuši bez darba līgumiem.

Citi pārkāpumi festivālā netika konstatēti.

Tomēr daļa iedzīvotāju sūdzējās par festivāla radīto troksni. Festivāla pirmajā naktī Rīgas Pašvaldības policijā tika saņemtas 60 sūdzības par paaugstinātu trokšņa līmeni un naktsmiera traucēšanu. Cilvēki aktīvi sūdzējās arī sociālajos tīklos, novēroja aģentūra LETA. Daļa sūdzību tika adresētas Ušakovam, norādot, ka viņš ir atbildīgs "par neizgulējušos cilvēku pieļautajām kļūdām un veselības problēmām", un skaidrojot, ka doma sarīkot šādu pasākumu pilsētas centrā nav bijusi saprātīga. Troksnis traucējis iedzīvotāju mieru dažādās apkaimēs, tostarp Mārupē un Ziepniekkalnā.

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) solīja, ka pašvaldība spriedīs par troksni ierobežojošiem risinājumiem Lucavsalā turpmāko pasākumu laikā.

Festivāla "Kubana" vēsture aizsākusies 2009.gadā Krievijā. Šogad festivāls svinēs savu astoto gadadienu. Pirmais festivāls pirms astoņiem gadiem norisinājās nelielā ciemā Melnās jūras krastā, dažu gadu laikā tas ir izaudzis par vērā ņemamu mūzikas notikumu, ik gadu pulcējot simtiem tūkstošu viesu no Krievijas un Eiropas valstīm. Līdz šim festivālā uzstājušies tādi pasaulslavenie kolektīvi kā "System of a Down", "The Offspring", "The Prodigy", "Mumiy Troll", "Prāta vētra" un citi.

LETA/ Foto: Edijs Pālens/ LETA

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 50
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 32
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 7
Skatīt visus komentārus