Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš pauž gandarījumu, ka atklātībā nonākusi informācija par VID negodprātīgajiem darbiniekiem. Tas liecinot par sabiedrības un mediju spēju kvalitatīvi uzraudzīt valsts iestādes.

Valsts kancelejas direktors par VID: "Neviena iestāde nav pasargāta no negodīgiem darbiniekiem" 43

Viedokļi
2016. gada 5. februārī 19:30 2016. gada 5. februārī 19:30
Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš, komentējot mediju publicēto informāciju par dažu ieņēmumu dienesta darbinieku iespējamajiem pārkāpumiem, apgalvo, ka VID iekšienē, acīmredzami ir problēmas, taču tas viņā nevieš šaubas par iestādes vadību.

Krieviņš uzticas VID vadībai

Krieviņš neapšauba VID ģenerāldirektores Ināras Pētersones darbu, sakot, ka ir atkārtoti pārliecinājies par viņas profesionalitāti: „Par Pētersones kundzi varu teikt tikai tos labākos vārdus. Esmu ticies ar viņu vairākkārt un man ir bijusi iespēja vērot viņu darbībā. Gan attiecībā pret viņu, gan arī viņas padotajiem ar kuriem ir nācies sadarboties, man ir radies tikai labākais iespaids.”

„Ir acīmredzamas problēmas”

„Patreizējā situācija ap VID, protams, ir visai neglīta. Ir acīmredzamas problēmas,” paudis Krieviņš. Kā zināms, VID aizvadīto gadu ieguldījis lielas pūles, lai mazinātu korupcijas riskus iestādē. Valsts kancelejas galva gan aicina apzināties, ka neviens nav pilnīgi pasargāts no padoto pārkāpumiem: „Ir jāsaprot, ka neviena iestāde nav pilnībā pasargāta no negodīgiem darbiniekiem. Manuprāt, ir labi, ka šī informācija ir nākusi atklātībā. Tas liecina gan par pilsoņu, gan arī mediju reālām spējām uzraudzīt valsts iestādes.”

Valsts kancelejas galva arī neizslēdz iespējamību, ka pēkšņa šāda informācijas daudzuma publiska parādīšanās varētu būt saistīta ar kāda noziedzīga grupējuma pretdarbību vai atriebību, taču pašlaik nav pietiekami daudz informācijas, lai izdarītu secinājumus.

Kasjauns.lv/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Bigauņciema, Ragaciema, Klapkalnciema, Apšuciema un Ķesterciema pludmalēs būs pārmaiņas 11
"Sveiki, esmu laukā" - Navaļnijs atbrīvots no aresta un jau šovakar piedalīsies mītiņā 43
Zinātnieki pārsteidz ar sirdi plosošu atklājumu: patiesībā cilvēks saprot, ka viņš mirst 34
Skatīt visus komentārus