Pēc garā ceļa abas ģimenes lūgušas respektēt viņu privātumu.

Latvijā šonakt nogādāti pirmie bēgļi - no Sīrijas un Eritrejas 277

Sabiedrība
2016. gada 6. februārī 09:35 2016. gada 6. februārī 09:35
(ziņa papildināta 12:05) Vakar vēlu vakarā no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji - pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu, informēja Iekšlietu ministrijā. Viens no atbraucējiem runā arī angliski.

Uz Latviju pārvietotas divas ģimenes - no Sīrijas un Eritrejas, tai skaitā divi pirmskolas vecuma bērni.

Personas ieradās Latvijā vēlā piektdienas vakarā, neilgi pirms pusnakts un patlaban atrodas Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane sestdienas preses brīfingā norādījusi, ka visiem patvēruma meklētājiem esot profesionāla izglītība: viens vīrietis esot drēbnieks-dizaineris, otrs specializējies viesnīcu sfērā. Savukārt sievietes esot friziere un medmāsa.

Viens no vīriešiem pārvalda angļu valodu.

Pēc ierašanās Latvijā, atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām Valsts robežsardzes amatpersonas veica sākotnējās darbības, proti, iesniegumu pieņemšanu, personas iepazīstināja ar patvēruma meklētāja tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā, veica sākotnējo aptauju, ievadīja personu pirkstu nospiedumus "Eurodac" sistēmā un izsniedza patvēruma meklētāja dokumentus.

Kā informē Iekšlietu ministrijā, pēc garā ceļa un nepieciešamo formalitāšu nokārtošanas, ģimenēm nedēļas nogalē plānota atpūta.

Nākamnedēļ Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākām darbībām un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Tāpat pakāpeniski nākamnedēļ darbu ar pārvietotajām ģimenēm uzsāks citas valsts un nevalstiskās institūcijas, kam jānodrošina sociālekonomiskās iekļaušanas pasākumi.

Pēc garā ceļa abas ģimenes lūgušas respektēt viņu privātumu.

LETA, BNS / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Pie Latvijas robežas trako prātu izkūkojuši igauņi 17
Mūsu basketbolistes dramatiskā mačā uzvar Itāliju un pirmo reizi brauks uz Pasaules kausa finālturnīru 6
NMPD direktore atklāj biedējošu patiesību, kāpēc cilvēki tik bieži zvana "ātrajiem" 65
Skatīt visus komentārus