Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pēc sievietes teiktā, ārsts nesniedza pirmo palīdzību un izmeklēšanu veica pavirši, kā arī izturējās nelaipni.

Bērnu slimnīcā sākta pārbaude par ārstu, kurš smagi slimu bērnu naktī aizsūtījis mājās 52

Sabiedrība
2016. gada 7. februārī 11:44 2016. gada 7. februārī 11:44
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā sākta pārbaude saistībā ar kādas mātes sūdzību par ārstu, kurš mazam bērnam naktī izmeklēšanu veicis pavirši. Pārbaudē tiks arī pārbaudīts, vai šāds ārsts var vispār turpināt darbu slimnīcā, pastāstīja slimnīcā.

Portāls "cālis.lv" trešdien vēstīja, ka kāda māte uz slimnīcu aizvedusi savu dēlu, jo viņam ļoti sāpējis vēders un bijusi augsta temperatūra, tomēr ārsts, kurš bērnu apskatījis, ieteicis ģimenei doties mājās. Tikai nākamajā dienā pēc mātes uzstājīgiem lūgumiem bērns atbilstoši pārbaudīts un viņam veikta operācija.

Slimnīcā norāda, ka ir saņemta sūdzību no mātes, kura ir neapmierināta ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā saņemto ārstēšanu un attieksmi. Pēc sievietes teiktā, ārsts nesniedza pirmo palīdzību un izmeklēšanu veica pavirši, kā arī izturējās nelaipni.

Kā stāstīja slimnīcas pārstāve Daiga Rauba, šobrīd sāktas vairākas pārbaudes - gan par pacientu drošības pārkāpumiem, gan par komunikāciju un ētiku attieksmē pret pacientiem. Tāpat Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājam uzdots izvērtēt, vai konkrētais ārsts var turpināt darbu Bērnu slimnīcā, "jo šādi notikumu ne tikai kopumā mazina uzticību veselības aprūpei un met ēnu uz kolēģiem, kas darbu dara ļoti godprātīgi, bet ir pretrunā ar tiem principiem, pēc kuriem mēs, lielais vairums bērnu slimnīcas darbinieku, dzīvojam". Pārbaudes rezultāti gaidāmi nākamajā nedēļā.

Viņa arī piebilda, ka slodze medicīnā, jo sevišķi Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, ir ļoti liela, tomēr tas nevar būt par attaisnojumu neētiskai rīcībai.

Rauba arī aicināja ikvienu pacientu ziņot slimnīcas Kvalitātes vadības speciālistiem par šādu vai līdzīgu pieredzi, jo slimnīcas mērķis ir nodrošināt, lai nekad un nevienam nebūtu jāšaubās par to, ka Bērnu slimnīcā tiks saņemta profesionāla palīdzība.

LETA/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 44
Skatīt visus komentārus