Latvija turpina gatavoties ASV smagā bruņojuma uzņemšanai 71

Ziņas
2016. gada 7. februārī 15:59
Latvija turpina darbu pie uzņemošās valsts atbalsta pilnveidošanas, lai būtu gatava uzņemt ASV smago bruņojumu, kuru mūsu valstī varētu izvietot šogad, informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Pērn Latvija oficiāli sāka sarunas ar ASV par smagā bruņojuma izvietošanu Ādažu bāzē. Patlaban nav zināms, cik daudz un kāda militārā tehnika Latvijā tiks izvietota. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis iepriekš pieļāva, ka ASV smagais bruņojums Latvijā varētu tikt izvietots šogad.

Ministrijā aģentūrai BNS norādīja, ka ir jāgaida ASV paziņojums par militārās tehnikas izvietošanu Latvijā, taču paralēli valsts turpina nepieciešamo darbu pie uzņemošās valsts atbalsta pilnveidošanas, lai būtu gatava uzņemt sabiedrotos.

Pērn jūnijā ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters vizītes laikā Igaunijā paziņoja, ka ASV vairākās Eiropas valstīs, tostarp Baltijā, izvietos 250 smagā bruņojuma vienību – tankus, kaujas bruņumašīnas un pašgājējas haubices. Bruņojums tiks dislocēts Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Rumānijā un Bulgārijā.

Kārters vizitē skaidroja, ka bruņojuma izvietošanas nolūks ir “palīdzēt sabiedrotajiem NATO stāties pretī terorisma draudiem no ārienes, kā arī Krievijas savaldīšana”. Viņš arī uzsvēra, ka ASV  neplāno pastāvīgi izvietot savu karaspēku Baltijas valstīs, bet tikai pēc rotācijas principa.

BNS
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 46
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 34
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 28