Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kaimiņš kopā ar domubiedriem provizoriski līdz maija beigām plānojis nodibināt partiju, kas piedalītos gan 2017.gada pašvaldību vēlēšanās, gan nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Kaimiņš nesaņem gaidīto atsaucību un paziņo, kad dibinās partiju 44

Politika
2016. gada 8. februārī 09:22 2016. gada 8. februārī 09:22
Latvijas Reģionu apvienību pametušais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš neesot saņēmis gaidīto atsaucību saviem plāniem, tāpēc 3.maijā dibinās partiju.

"Kad pirms divām nedēļām es publiski apņēmos 8.februārī iepazīstināt sabiedrību par saviem plāniem, es nesagaidīju to atsaucību, kuru esmu saņēmis no vairākiem simtiem savu vēlētāju," teikts Kaimiņa izplatītajā paziņojumā, "līdz ar to esmu sapratis, ka nepieciešams dibināt jaunu politisko spēku. Ar prieku jums paziņoju, ka jaunais politiskais spēks tiks dibināts 2016.gada 3.maijā."

Kaimiņš atzīmē, ka pirms partijas dibināšanas vēl esot veicami daudzi priekšdarbi - "vispirms jāapkopo spēki, jāizveido reģionālās un tematiskās darba grupas, nepieciešams detaļās izstrādāt partijas programmu, jāveic daudzi organizatoriskie darbi".

Šodien sāk darboties Kaimiņa iniciētā interneta platforma, kurā cilvēki varēšot uzzināt, kā iesaistīties procesos, "lai mainītu pašreizējo situāciju valstī". "Es aicinu Latvijas iedzīvotājus iepazīties ar domubiedru kopienu "Kam pieder valsts?" (www.kampiedervalsts.lv, www.kpv.lv) Šīs kopienas mērķtiecīga darbība dos iespēju sabiedrībai aktīvi piedalīties politikas veidošanā. Tā dos iespēju apvienot spēkus, lai kopīgi cīnītos pret ierēdņu un politiķu patvaļu, augstprātību, izšķērdību un nekompetenci."

Mājaslapā plānots publicēt arī iniciatīvas manifestu, kura gaidāmo saturu deputāts pagājušās nedēļas nogalē vēl nekomentēja. Iepriekš bija izskanējis, ka politiķis plāno dibināt biedrību, bet tagad Kaimiņš pieļauj, ka biedrība varētu tomēr netikt veidota un tā vietā notiktu koncentrēšanās uz darbu pie partijas dibināšanas.

Kaimiņš kopā ar domubiedriem provizoriski līdz maija beigām plānojis nodibināt partiju, kas piedalītos gan 2017.gada pašvaldību vēlēšanās, gan nākamajās Saeimas vēlēšanās, pastāstīja politiķis.

Nākotnē veidojamais politiskais spēks būšot gatavs piedalīties parlamenta vēlēšanās gan tad, ja tās notiks pašlaik noteiktajā termiņā 2018.gadā, gan arī gadījumā, ja tikšot rīkotas Saeimas ārkārtas vēlēšanas. Kaimiņš ir pārliecināts, ka nebūs grūtību nodrošināt partijas dibināšanai nepieciešamo cilvēku skaitu. Partijas dibināšanai atbalsts varētu tikt gūts gan no pašlaik likumā minētā minimālā skaita - 200 personām, gan arī no 500 cilvēkiem, kas ir skaits, ko politiskā spēka dibināšanai paredz plānotās likuma izmaiņas.

Kā ziņots, Kaimiņš iepriekš bija izteicies, ka pēc Latvijas Reģionu apvienības rindu pamešanas veidos biedrību, kuru popularitātes gadījumā mēģinās pārveidot par partiju.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 26
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 27
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 5
Skatīt visus komentārus