Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Iepazīstoties ar filmas scenāriju, Edgaram Samītim tas šķitis ļoti pamatīgs stāsts. Bijis jūtams, ka scenārija rakstītājs zinājis, ko vēlas panākt.

Aktieris Edgars Samītis dalību filmas "Es esmu šeit" uzņemšanā sauc par svētkiem 1

Kultūra
2016. gada 8. februārī 19:22 2016. gada 8. februārī 19:22
Filmu uzņemšana Latvijā notiek tik reti, ka filmēšanās ir kā svētki un dalība tajā jau pati par sevi ir brīnišķīga, tā darbu režisora Renāra Vimbas debijas spēlfilmā "Es esmu šeit" raksturoja aktieris Edgars Samītis.

Aktieris šodien žurnālistiem stāstīja, ka iepriekš režisoru Vimbu nezināja, līdz ar to nekāda priekšstata nebija. Iepazīstoties ar filmas scenāriju, Samītim tas šķitis ļoti pamatīgs stāsts. Bijis jūtams, ka scenārija rakstītājs zinājis, ko vēlas panākt.

Taujāts, vai jūtama atšķirība, kad strādā ar pieredzējušiem pilnmetrāžās filmas režisoriem vai debitantiem, aktieris norādīja, ka lielākos panākumus pēdējā laikā guvuši tieši jaunie režisori, kuri ir debitanti.

Filmas "Es esmu šeit" scenārija autors ir pats filmas režisors. Vimba skaidroja, ka, rakstot scenāriju, viņam bijis svarīgi just pārliecību, ka veido to vidi, kuru viņš pats labi pazīst. Proti, scenārijā nav pārstrādātas citās filmās redzētas vai grāmatās lasītas lietas.

Galveno lomu - 17 gadus veco Raju - filmā atveido Elīna Vaska, kura jau tagad studē Latvijas Kultūras akadēmijā. Laikā, kad Vaska tika izraudzīta filmai, viņa vēl bija Cesvaines vidusskolas 12.klases skolniece.

Vaska minēja, kas filmas varonē Rajā ir liela daļa viņas pašas. Gan filmas varonei, gan viņai pašai visnotaļ kopīgas ir rakstura kvalitātes, liela mērķtiecība, spīts, un abas ir cīnītājas.

Režisors informēja, ka filmai bija nopietna aktieru atlase. Kopumā tika novērtēti aptuveni 2000 jauniešu.

Jau ziņots, ka spēlfilma "Es esmu šeit" pasaules pirmizrādi piedzīvos šajā nedēļas nogalē Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā, kur filma iekļauta festivāla konkursa programmā "Generation". Konkursa programmai "Generation" šogad no visas pasaules bija pieteikts vairāk nekā 2000 pilnmetrāžas filmu un īsfilmu. Programmas kategorijā "14plus" iekļautas 15 pilnmetrāžas filmas, kuras vērtēs profesionālā žūrija, kā arī vienai no filmām īpašā jauniešu žūrija piešķirs "Kristāla lāci".

Filma "Es esmu šeit" ir aizkustinošs stāsts par 17 gadus veco meiteni Raju un viņas 12 gadus veco brāli Robi, kuri spiesti dzīvot kopā ar vecmāmiņu Olgu, jo viņu tēvs miris un māte aizbraukusi meklēt darbu Anglijā. Pretēji bērnu gribai, vecāmāte vēlas pārdot lauku īpašumus, kas piederējuši viņu tēvam, bet situācija mainās pēc Olgas nejaušās nāves. Rajai un Robim ir jāizvēlas - vai ziņot par viņas nāvi un nokļūt bērnunamā, vai noslēpt šo faktu un cīnīties par savām dzimtajām mājām un ģimeni. Raja kļūst par ģimenes apgādātāju un reizē piedzīvo savu pirmo mīlestību.

Latvijas kinoteātros filma "Es esmu šeit" būs skatāma no 26.februāra.

Filmas "Es esmu šeit" reklāmas treileris - video:
LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 14
Pasakaini skaista Šveices ciematiņa pašvaldība gatava maksāt 33 tūkstošus tiem, kas tur gribētu dzīvot 19
Pievienot komentāru