Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas cietumā ir fiziski, bet ASV cietumā - psiholoģiski grūtāk, secinājis par "Imantas hakeri" dēvētais Čalovskis, kurš nule atgriezies Latvijā.

Deniss Čalovskis: "Cietumā Amerikā duša pieejama katru dienu, Latvijā - reizi nedēļā" 92

112
2016. gada 9. februārī 09:10 2016. gada 9. februārī 09:10
Latvijas cietumā ir fiziski, bet ASV cietumā - psiholoģiski grūtāk, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Par kibernoziegumiem ASV notiesātais Deniss Čalovskis.

Viņš norādīja, ka cietumā ASV duša ir pieejama katru dienu, bet Latvijā - reizi nedēļā. Tāpat viņš minēja, ka izmantot telefonu, lai piezvanītu uz mājām Latvijas cietumā viņš varējis piecas minūtes nedēļā, bet ASV - 300 minūtes mēnesī.

Čalovskis arī pastāstīja, ka ieslodzījuma vietā ASV atradies kopā ar dažāda veida cilvēkiem - gan baņķieriem, gan arī slepkavām. Viņš atzina, ka ar bīstamajiem noziedzniekiem centies nekomunicēt.

Tāpat viņš pavēstīja, ka šobrīd - pēc atgriešanās mājās - strādā Latvijas Ārstu biedrībā.

Latvijas izdotajam kibernoziegumos apsūdzētajam Denisam Čalovskim ASV tiesa piesprieda ieslodzījumu, kas vienāds ar apcietinājumā jau pavadīto laiku.

Prokuroratūra bija pieprasījusi Čalovskim piespriest vismaz divus gadus cietumā. Savukārt apsūdzētā advokāts norādīja, ka Čalovskis apcietinājumā ir pavadījis desmit ar pusi mēnešu Latvijā, gaidot, kā tiks atrisināts jautājums par viņa izdošanu ASV, kā arī desmit mēnešu Savienotajās Valstīs, un viņam nevajadzētu pavadīt nebrīvē vēl ilgāku laiku.

Federālās tiesas Ņujorkas rajonā Manhetenā tiesnese Kimba Vuda Čalovskim piesprieda ieslodzījumu, kas ir vienāds ar apcietinājumā pavadīto laiku, vēsta "Bloomberg".  

Intervija ar Čalovski:

Jau ziņots, ka pagājušā gada 4.septembrī Čalovskis tiesā atzina savu vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās par ielaušanos datorsistēmās.

Savu vainu   Čalovskis  atzina pēc vienošanās ar ASV varas iestādēm, kas paredz, ka apmaiņā pret to, ka viņš atzīst savu vainu, viņam var piespriest ne vairāk kā pusotra līdz divus gadus ilgu ieslodzījumu.

Pirms šīs vienošanās Čalovskim  draudēja līdz 67 gadus ilgs ieslodzījums un viņš savu vainu neatzina.

Tāpat ziņots, ka pagājušā gada februārī Čalovskis, kurš tiek dēvēts par Imantas hakeri, tika izdots ASV. Čalovskis  tika aizturēts jau 2012.gada decembrī, taču neveiksmīgi mēģināja kavēt savu izdošanu ASV, sūdzoties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Savienotajās Valstīs  Čalovski vaino par kibernoziegumiem, kas skāruši vairāk nekā miljons datoru visā pasaulē, tostarp apmēram 40 tūkstošus datoru ASV. Ar  Čalovska   līdzdalību izstrādātais datorvīruss "Gozi" inficējis arī apmēram 190 ASV Nacionālās aviācijas un kosmosa pārvaldes (NASA) datoru. Ar vīrusa palīdzību tikusi iegūta informācija, tostarp paroles, kas ļāva ielauzties banku kontos un nozagt naudu miljoniem eiro vērtībā, liecina apsūdzība.


BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 2
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 57
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 13
Skatīt visus komentārus