Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pelnu trešdienā žēlsirdības misionāri kopā ar pāvestu koncelebrēs Svēto Misi, kā arī saņems mandātu sākt darbību savās diecēzēs.

Arī četri Latvijas priesteri tiek pie pāvesta Franciska izsniegtā Žēlsirdības mandāta 6

Sabiedrība
2016. gada 9. februārī 10:20 2016. gada 9. februārī 10:20
Četriem Latvijas priesteriem pāvests Francisks Pelnu trešdienā izsniegs Žēlsirdības mandātu, informēja Romas Katoļu banzīcas Informācijas centrā.

Dieva Žēlsirdības gada izsludināšanas bullā pāvests Francisks minējis, ka šajā Svētajā gadā viņam ir nodoms izsūtīt žēlsirdības misionārus, tāpēc viņš aicināja bīskapus ieteikt priesterus, kas varētu uzņemties šo misiju. Arī no četrām Latvijas diecēzēm ir izvēlēti priesteri, kuriem Pelnu trešdienā pāvests izsniegs žēlsirdības misionāra sūtību. No Rīgas arhidiecēzes uz Romu dosies priesteris Marcins Vozņaks, no Jelgavas diecēzes – priesteris Aleksandrs Stepanovs, no Rēzeknes – Aglonas diecēzes – priesteris Staņislavs Prikulis, savukārt no Liepājas diecēzes – priesteris Edijs Silevičs.

Kopumā visā pasaulē tiks izsūtīti nedaudz vairāk nekā 1000 žēlsirdības misionāri no visiem kontinentiem. Turklāt viņu vidū būs ne tikai Rietumu, bet arī Austrumu rita priesteri. Kā janvāra nogalē notikušajā preses konferencē pastāstīja Pontifikālās jaunās evaņģelizācijas veicināšanas padomes prezidents monsiņjors Rino Fizikella, tie būs priesteri, kuriem pāvests uztic mandātu sludināt Dieva žēlsirdības skaistumu, kā arī būt par zinošiem un pazemīgiem biktstēviem, kuri ar mīlestību pieņem un netiesā tos, kas nonākuši pat vissarežģītākajās situācijās.

Pāvests Francisks žēlsirdības misionāru kandidātus satiks 9. februārī, lai izskaidrotu šīs iniciatīvas mērķi, kā arī viņu lomu un uzdevumu savā diecēzē. Savukārt nākamajā dienā, Pelnu trešdienā, žēlsirdības misionāri kopā ar pāvestu koncelebrēs Svēto Misi, kā arī saņems mandātu sākt darbību savās diecēzēs.

BNS/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 26
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 50
Skatīt visus komentārus