Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viens no akcijas rīkotajiem ir izraēliešu izcelsmes argentīniešu diriģents Daniels Barenboims.

Berlīnes trīs vadošie orķestri sniegs bezmaksas koncertu bēgļiem 49

Kultūra
2016. gada 9. februārī 21:45 2016. gada 9. februārī 21:45
Trīs no pasaules vadošajiem diriģentiem - Daniels Barenboims, Saimons Retls un Ivans Fišers - apvienojuši savus spēkus, lai kopā ar trim slavenākajiem Berlīnes orķestriem sniegtu bēgļiem bezmaksas koncertu, otrdien paziņojuši mākslinieki.

Trīs maestro katrs vadīs savu orķestri - Retls Berlīnes Filharmoniju, Barenboims Berlīnes Valsts operas orķestri un Fišers "Konzerthaus Berlin" orķestri.

Koncerts notiks 1.martā Berlīnes filharmonijas zālē, un bēgļiem un brīvprātīgajiem palīdzības darbiniekiem tas būs bez maksas.

Orķestru izdotajā paziņojumā teikts, ka ar šo koncertu trīs orķestri un to galvenie diriģenti vēlas parādīt laipnu uzņemšanu cilvēkiem, kuri pametuši savas valstis kara, bada vai vajāšanu dēļ, kā arī visiem tiem cilvēkiem, kas palīdz bēgļiem.

"Mūzika ir starptautiska valoda, kas var aizsniegt un pieskarties cilvēkiem visur," norādījuši diriģenti.

Vācijā pagājušajā gadā ieradās aptuveni 1,1 miljons patvēruma meklētāju. Lielais vairums vāciešu sākotnēji pret viņiem attiecās pozitīvi, tomēr pakāpeniski sabiedrībā pieaugušas bažas par imigrantu masveida pieplūduma sociālajām un ekonomiskajām sekām, un galēji labējie un ksenofobiski noskaņotie spēki tiecas izmantot šīs bailes savā labā.

LETA, AFP/ Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 121
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 40
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 9
Skatīt visus komentārus