Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Eiropas komisija devusi Latvijai un pārējām sešām valstīm divus mēnešus laika situācijas noregulēšanai.

Latviju draud sūdzēt tiesā par patvēruma meklētāju uzņemšanas noteikumu neievērošanu 104

Sabiedrība
2016. gada 10. februārī 17:37 2016. gada 10. februārī 17:37
Eiropas Komisija (EK) pastiprinājusi spiedienu pret Latviju un vēl piecām valstīm par nepareizi īstenotiem noteikumiem, kas regulē patvēruma piešķiršanu.

EK devusi valstīm divus mēnešus laika situācijas noregulēšanai. Pretējā gadījumā Latvija, Igaunija, Vācija, Francija, Grieķija, Itālija un Slovēnija var tikt iesūdzētas Eiropas Savienības (ES) augstākajā tiesu instancē - ES Tiesā, kas dalībvalstīm var noteikt lielus naudas sodus.

"Lai labāk pārvaldītu migrantu plūsmu un nodrošinātu Eiropas robežas, visām dalībvalstīm jāpilda savas saistības, stingri jāievēro Eiropas noteikumi par patvērumu un robežkontroli un jānodrošina nepieciešamais atbalsts tām dalībvalstīm, kas ir visvairāk pakļautas nekontrolētās imigrācijas krīzes radītajam spiedienam," paziņoja ES migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls.

EK ziņojumā teikts, ka Latvija, Igaunija, Vācija, Francija, Grieķija, Itālija un Slovēnija nav spējušas pierādīt, ka pilnībā īsteno jaunos noteikumus attiecībā uz patvēruma meklētājiem.

Pārkāpumi attiecas uz tādām lietām kā patvēruma lūgumi un patvēruma meklētāju uzņemšanas standarti.

EK norādīja, ka dalībvalstu atšķirīgās patvēruma sistēmas veicina patvēruma meklētāju kustību bloka ietvaros.

EK arī secinājusi, ka Grieķijas un Itālijas centieni labāk apstrādāt patvēruma meklētāju dokumentus nav pietiekami un visā ES solījumi, kas doti imigrantu krīzes sakarā, tiek pildīti lēni.

Kopš septembra, kad tika panākta vienošanās par 160 000 bēgļu sadalīšanu ES dalībvalstu vidū, pārvietoti tikai 497 imigranti.

Iekšlietu ministrija tam nepiekrīt

Latvija ir pabeigusi Eiropas Savienības (ES) kopējās patvēruma sistēmas regulējuma pārņemšanas procedūru un visas prasības izpildījusi, teica Iekšlietu ministrijā (IeM), komentējot EK paziņojumu par nepareizi īstenotiem noteikumiem, kas regulē patvēruma piešķiršanu.

Par to formāli ir informēta EK, skaidroja ministrijā. Prasības izpildītas saistībā ar 2011. gada direktīvu, kas bija jāievieš līdz 2013. gadam.

Latvijas direktīvu prasību pārņemšanas izpildes pasākumi ir atspoguļoti arī ES Oficiālajā vēstnesī. Sīkāku informāciju ministrija varēs sniegt pēc oficiālā paziņojuma saņemšanas no EK, kad būs saprotams, kāda tieši ir pārmetumu būtība.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 39
Skatīt visus komentārus