Jaunais Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Premjers Kučinskis: "Nekad neesmu pildījis oligarhu norādījumus un nezinu, kas tie tādi ir" 69

Ziņas
2016. gada 11. februārī 22:22
Jaunais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) apgalvo, ka nekad nav pildījis oligarhu norādījumus, un viņš ir drošs, ka nedarīs to arī premjerēšanas laikā.

"Protams, es nekad neesmu pildījis neviena oligarha norādījumus un arī patiesībā nezinu, kas tie tādi oligarhi īsti ir," intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" sacīja Kučinskis.

Viņš arī apgalvoja, ka vienmēr ir "stāvējis uz zemes". Jaunais premjers savulaik esot ieguvis ļoti bagātīgu pieredzi, un tāpēc tagad domā, ka viņu apmānīt nav iespējams ne ar atklātiem, ne slēptiem norādījumiem.

Vaicāts, kā tieši strādās ar ministriem, Kučinskis apliecināja, ka šim nolūkam tiks izstrādāts konkrēts tikšanās reižu grafiks. Tiesa, dažas lietas esot steidzamākas par citām, tāpēc pirmie ministri, ar kuriem viņš kā premjers tikšoties, būs finanšu, ekonomikas un izglītības ministri. Pēc valdības vadītāja teiktā, tieši minētajās jomās ir vesela rinda neatliekamu uzdevumu, tāpēc jāsāk vienoties par termiņiem to izpildei.

Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien apstiprināja Kučinska veidoto valdību. Tajā strādās līdzšinējie trīs koalīcijas partneri - Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), "Vienotība" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK. Jaunajā Ministru kabinetā vadošās pozīcijas no "Vienotības" ir pārņēmusi ZZS.

Debatēs pirms Saeimas balsojuma par Kučinska valdības apstiprināšanu vairāki opozīcijas partiju pārstāvji topošo premjeru kritizēja, tai skaitā Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderis Mārtiņš Bondars uzsvēra, ka Kučinskis visu savu politisko karjeru bijis saistīts ar tā dēvētajiem oligarhiem - politikā viņu ievedis Andris Šķēle, tad viņš esot turpinājis savu karjeru Aināra Šlesera aizvējā, bet tagad "vairākus gadus ēno Aivaru Lembergu".

Nekas neliecina, ka Kučinskis spēj "stāvēt uz savām kājām", piebilda Bondars. Viņš arī pauda, ka, kopš Kučinska vārds izskanēja kontekstā ar iespēju ieņemt premjera amatu, "politiskajā kapsētā sākusies rosība".


LETA / Foto: ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 22
  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 1
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 30