Vienotības deputāts Juris Šulcs.

Rosina ļaut kompensēt arī deputātu automašīnu uzturēšanas izdevumus 296

Politika
2016. gada 14. februārī 13:09 2016. gada 14. februārī 13:09
Priekšlikumos izmaiņām Saeimas kārtības rullī deputāts Juris Šulcs (V) rosina ļaut kompensēt parlamentāriešiem ne tikai izdevumus par transporta izmantošanu, bet arī transportlīdzekļa uzturēšanas izmaksas.

Pašlaik deputātiem noteiktās normas apmērā var tikt kompensēti transporta un dzīvojamās telpas īres izdevumi. Kompensācijas apmērs deputātiem ir atkarīgs no dzīvesvietas - jo tālāk no Rīgas parlamentārietis dzīvo, jo lielāka kompensācija viņam pienākas.

Šulcs rosina saglabāt šo kārtību un noteikto izdevumu apmēru, tomēr ļaut kompensēt ne tikai sabiedriskā transporta izdevumus vai izdevumus par deputāta īpašumā vai valdījumā esoša transportlīdzekļa izmantošanu, bet arī uzturēšanas izmaksas, proti, servisa pakalpojumus.

Saeimas Juridiskā komisija šo likumprojektu pirms otrā lasījuma vērtēs otrdien, 16.februārī. Grozījumus Saeimas Kārtības rullī saistīti ar plānotājām izmaiņām Satversmē, kas paredz atteikties no deputātu administratīvās imunitātes.

Kā ziņots, Saeimas deputātiem par pagājušo gadu transporta un dzīvojamās telpas īres izdevumu kompensācijās kopumā izmaksāti 295 008 eiro. Kopumā deputātiem paredzētā kompensācijas norma visos mēnešos bija lielāka nekā izmantotā summa, jo vairāki deputāti neizmanto šo iespēju vai arī saņem kompensāciju, kas ir mazāka par paredzēto normu

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Briti paguruši no poļu, lietuviešu un latviešu iebraucējiem - uzurpēts bizness, zemas prasības, slepkavības 140
Bīstamā leģionāru slimība tagad konstatēta Kauņā
Traģēdija daudzbērnu ģimenē: kamēr māte sēž feisbukā, nomirst 8 mēnešus vecā meitiņa 14
Skatīt visus komentārus