Viņķele un Čigāne pārstāv tā dēvēto "Vienotības" Saeimas frakcijas "sešinieku", kas valdības veidošanas laikā neatbalstīja partijas līderes Solvita Āboltiņas kandidatūru premjera amatam.

"Vienotības" valde neizslēdz Viņķeli un Čigāni no partijas 29

Politika
2016. gada 15. februārī 15:26 2016. gada 15. februārī 15:26
(Papildināta 20:01) "Vienotības" valde pirmdien lēmusi neizslēgt politiķes un 12.Saeimas deputātes Ilzi Viņķeli un Lolitu Čigāni no partijas.

Partija pirmdien valdes sēdē sprieda par Viņķeles un Čigānes iespējamo izslēgšanu no partijas, ko rosināja vairākas "Vienotības" reģionālās nodaļas.

Abas politiķes ietilpst tā dēvētajā partijas liberālajā spārnā jeb sešiniekā, kuram bijis domstarpības ar partijas vadību par vairākiem jautājumiem.

Viņķele pirmdien pirms valdes sēdes žurnālistiem sacīja, ka viena no iesniegumu iesniedzējām Neretas novada partijas nodaļas vadītāja ir "kaismīga un ilggadēja [Solvitas] Āboltiņas atbalstītāja, slavinātāja, kas velta viņai īpaši sarakstītus dzejoļus".

Viņa pauda cerību, ka partijas biedri no valdības veidošanas procesa būs kaut ko mācījušies un abas politiķes netiks izslēgtas no partijas.

Savukārt Čigāne norādīja, ka viņas reakcija ir normāla un neitrāla. "Ir normāli, ka organizācijās notiek diskusijas un dialogs. Es nekad neesmu vairījusies ar "Vienotības" biedriem diskutēt, arī par jautājumiem, kas viņiem manā rīcībā un uzskatos nav patikuši," norādīja politiķe.

Čigāne uzskata, ka "Vienotība" ir gāzusi savu valdību, pazaudējusi iniciatīvu un nav spējusi nodrošināt sevis vadītu valdību, un šādi apstākļi izsaukuši reakciju no partijas biedriem.

Taujāta, vai Āboltiņai jāpaliek "Vienotības" valdes priekšsēdētājas amatā, Čigāne atbildēja, ka "Āboltiņai vajadzētu uzņemties atbildību par ļoti daudziem jautājumiem, kas iet jau mazliet tālāk pagātnē, nekā tikai iniciatīvas zaudēšana valdības veidošanā".

"Es es personīgi domāju, ka būtu pienācis laiks šīs lietas ļoti atklāti, mierīgi un nopietni izvērtēt. 2014.gada vēlēšanas "Vienotībai" bija traģiskas ar balstu pirkšanu, ar valsts finansējuma zaudēšanu, tās ir nopietnas problēmas," viņa teica.

Paziņojums pēc "Vienotības" valdes sēdes par Viņķeles un Čigānes izslēgšanu no partijas - video:

BNS / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Ogres vidusskolā vīrietis ļaujas kaislībai un sagādā baudu strādniekiem 15
Ameriks pauž, ka publiskotās telefonsarunas esot viltojums 34
Vecpuisis Ķīnā savā loceklī salādē 15 adatas - tīri tā, baudai 3
Skatīt visus komentārus