Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

VNĪ izvietos aizsargsietu svecīšu novietošanai pie Rīgas pils mūra Lāčplēša dienā 2

Sabiedrība
9. novembrī 16:10 2018. gada 9. novembrī 16:10
Jauns.lv / LETA
Rūpējoties par vēsturiskā mantojuma saglabāšanu, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) trešo gadu 11.novembrī pie Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra svecīšu novietošanai uzstādīs pēc arhitekta Pētera Blūma idejas veidotu tērauda aizsargsietu, informēja VNĪ.

Aizsargsiets paredzēts, lai pasargātu Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra ķieģeļus no neatgriezeniskas termiskas bojāšanas, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums.

VNĪ aicina iedzīvotājus saudzēt atjaunoto apkārtmūri un pēc iespējas izvēlēties svecītes, kas iepildītas stikla ietvaros, lai pasargātu atjaunoto pils akmens mūri no sakusušajiem un dabai nedraudzīgajiem plastmasas pārpalikumiem.

Svecīšu novietošanai paredzētais aizsargsiets veidots no 175 posmiem, kuru garums ir 184 metri, bet platums - viens metrs. Uz viena aizsargsieta posma iespējams izvietot 60 svecīšu, bet kopumā visā sieta garumā iespējams novietot 10 500 svecīšu.

Rīgas pils atjaunošanas projekta pirmās kārtas ietvaros no 2009. līdz 2015.gadam tika veikta pils apkārtmūra restaurācija gandrīz 280 metru garumā un apmēram 950 kvadrātmetru platībā.

Rīgas pils kompleksa apkārtmūris Daugavas un Vanšu tilta pusē izbūvēts kā Pils dārza žogs 19.gadsimta pēdējā ceturksnī. Tā projektu 1874.gadā izstrādājis guberņas arhitekts Jūlijs Hāgens, daļēji pārbūvējot arī bijušā Horna bastiona ārsienu.

Citi šobrīd lasa

Kad "izdeg" pat vislabākā meita: 6 skaudri stāsti par to, kā ir kopt vecu, slimu vai demences skartu tuvinieku 7
Okeāna dziļumā atrasta zemūdene, kas kopā ar 44 cilvēkiem pazuda tieši pirms gada 17
Ģimene ar feisbuka palīdzību pārdod 17 gadus veco meitu par 530 govīm 37
Skatīt visus komentārus

Бузова дешевле Лепса: за какие суммы российские знаменитости выступают на новогодних корпоративах?

"Секс с двумя собаками": бывшая эскортница рассказала о развлечениях миллиардеров в Дубае