Rīgas dome aicina dzīvesvietas reģistrāciju veikt savlaicīgi, neatliekot to uz pēdējo brīdi.

Līdz februāra beigām pagarināta iespēja NĪN samazinātās likmes saņemšanai deklarēt dzīvesvietu

Ziņas
2016. gada 16. februārī 23:09
Otrdien, 16.februārī, Rīgas domes sēdē apstiprināti grozījumi, kuri paredz, ka iedzīvotājiem, kuri līdz 1.martam plkst. 00.00 būs deklarējuši savu dzīvesvietu Rīgā, būs iespēja par nekustamo īpašumu maksāt samazināto nodokļa likmi.

Tādējādi Rīgas domes 2015.gada 9.jūnija pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem  “Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā”  tiek paredzēts pārejas posms, un šajā laikā  iedzīvotājiem ir dota iespēja  sakārtot savas dzīvesvietas deklarāciju, lai saņemtu samazināto nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi,   t.i., 0,2%-0,6% no īpašuma kadastrālās vērtības. NĪN aprēķinā tiks ņemtas vērā tās dzīvesvietas, kas Iedzīvotāju reģistrā būs fiksētas plkst. 00.00.

Pārejas periods tika noteikts, ņemot vērā, ka  2015.gada nogalē tīmekļa vietnē www.latvija.lv nebija pieejams e-pakalpojums “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana”  un tāpēc  rīdzinieki,  kuri  bija plānojuši savu dzīvesvietas deklarācijas noformēt gada pēdējās dienās, tehnisku iemeslu dēļ nevarēja to izdarīt. Līdz ar to viņiem tiktu piemērota NĪN likme 1,5% apmērā, ja dzīvoklī nav deklarētu personu.

Rīgas dome aicina dzīvesvietas reģistrāciju veikt savlaicīgi, neatliekot to uz pēdējo brīdi. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personu datu apstrādes departamenta Elektronisko pakalpojumu administrēšanas nodaļa informē, ka gadījumos, kad www.latvija.lv ir liels apmeklētāju skaits, var rasties dažāda rakstura tehniskas problēmas, kas var kavēt datu iesniegšanu.

Saistošo noteikumu  grozījumi neietekmē citu ar nekustamā īpašuma nodokli saistīto normatīvo aktu izvirzītās dzīvesvietas deklarēšanās prasības. Piemēram, lai ģimenes ar bērniem saņemtu nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, ģimenes locekļu deklarētās adreses tiks vērtētas tāpat kā līdz šim, proti, tikai uz taksācijas gada 1.janvāri.

Līdz ar pārejas perioda noteikšanu daļai nodokļu maksātāju nekustamā īpašuma nodokļa aprēķins par zemi un ēkām tiks paziņots ar atsevišķiem maksāšanas paziņojumiem. Nekustamā īpašuma nodokļa apmērs par zemi par 2016.gadu  nodokļa maksātājiem tiks paziņots līdz taksācijas gada 15.februārim, savukārt nodokļa aprēķinu par ēkām, kurām piemērojamo likmi ietekmēs tajā deklarētās personas uz 2016.gada 1.martu, plānots nodokļa maksātājiem paziņot līdz 31.martam.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Lita Krone/LETA

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Vinils atkal ir modē! Mareks: “Man pietika izdzirdēt, kā tā plate skan uz sabvūfera!” 15
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 76
  • Grima māksliniece no Krievijas pārvērš sievietes līdz nepazīšanai 21