Viens no SUB policistiem, redzot notiekošo, nekavējoties meties aukstajā ūdenī, aizpeldējis līdz vīrietim un pievilcis viņu pie kanāla malas. Tur ar kolēģu palīdzību vīrietis izcelts, mēģinot no viņa plaušām pēc iespējas ātrāk izdabūt ūdeni.

Varonīgs policists Rīgā no ledusaukstā kanāla ūdens izvelk vīrieti, kurš vēlāk nomirst

112
2016. gada 17. februārī 14:32 2016. gada 17. februārī 14:32
Speciālo uzdevumu bataljona (SUB) policists 15.februārī no ūdens Rīgā izvilcis kādu vīrieti, vienlaikus mediķiem personas dzīvību glābt neizdevās, paziņoja Valsts policijā.

15.februārī ap plkst.18 Speciālo uzdevumu bataljona ekipāžu, kas patrulēja pie Rīgas autoostas, apturēja kāda satraukta sieviete.

Viņa norādīja, ka Rīgas kanālā turpat netālu peldot kāds vīrietis. Saprotot, ka ūdens ir ļoti auksts, policisti nekavējoties devās uz sievietes norādīto vietu, kur noskaidroja, ka patiešām kanāla vidū atrodas vīrietis, kurš vairs nespēj noturēties virs ūdens un ir sācis slīkt.

Viens no SUB policistiem, redzot notiekošo, nekavējoties meties aukstajā ūdenī, aizpeldējis līdz vīrietim un pievilcis viņu pie kanāla malas. Tur ar kolēģu palīdzību vīrietis izcelts, mēģinot no viņa plaušām pēc iespējas ātrāk izdabūt ūdeni.

Šajā brīdī policistiem palīgā piesteigušies arī ugunsdzēsēji, kas līdz mediķu ierašanās brīdim veikuši vīrietim sirds masāžu. Drīzumā klāt bijuši arī neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi. Vīrietis iecelts ātrās palīdzības mašīnā, kur mediķi uzsākuši vīrieša reanimēšanu, kas diemžēl tomēr nebija veiksmīga.

Pats SUB policists, kurš policijā nodienējis jau 22 gadus, stāstot par piedzīvoto, norāda, ka momentāli novērtējis situāciju un pieņēmis lēmumu mesties ūdenī. "Tajā brīdī es novērtēju situāciju: attālumu, laika apstākļus un savu fizisko stāvokli. Sapratu, ka varu šādā temperatūrā kanālu nopeldēt, tāpēc nekavējoties reaģēju. Šādos brīžos katra sekunde ir svarīga. Noņēmu ieroci un ielecu ūdenī. Aizpeldēju līdz kanāla vidum, paķēru vīrieti aiz apkakles un pievilku pie betona malas," viņš norāda.

Liela nozīme bijusi arī kolēģu palīdzībai, kuri palīdzējuši vīrieti izcelt no ūdens. “Kolēģi izvilka viņu un tad palīdzēja arī man. Man pašam bija diezgan pasmagi izpeldēt, jo zābaki un kombinezons bija pilns ar ūdeni. Pats izkāpt nevarēju, jo nevarēju pacelt to smagumu".

Pēc mediķu ierašanās policisti devušies atpakaļ uz bāzi. Policija norāda, ka nav precīzi zināms, kādēļ vīrietis atradies ledusaukstajā ūdenī, taču vēlas pateikties SUB policistam par pašaizliedzīgo rīcību, cenšoties glābt vīrieti.

BNS/Foto: Rebeka Žeire/LETA

Citi šobrīd lasa

"Pasažieru vilciena" jaunais šefs Grigulis sievu atradis Brazīlijā 20
Krāšņā ceremonijā apprecējies aviokatastrofu pārcietušais "Chapecoense" vārtsargs 2
70 gadus vecs vīrs no Alūksnes ticis pie sava mūža lielākā laimesta 4
Pievienot komentāru