Divu nedēļu laikā tiks sastādīts VID darbinieku "melnais saraksts".

Divu nedēļu laikā sagatavos VID darbinieku "melno sarakstu" 51

Sabiedrība
2016. gada 17. februārī 16:45 2016. gada 17. februārī 16:45
Valsts ieņēmumu dienests (VID) divu nedēļu laikā Finanšu ministrijā iesniegs Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, par kuriem radusies šaubu ēna un aizdomas par negodprātīgu rīcību, trešdien informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone preses konferencē sacīja, ka pagaidām neatklāšot ne cik cilvēku, ne kāda līmeņa darbinieki būs šajā iespējamo negodprātīgo darbinieku sarakstā. Taču "nojausma par atsevišķām personām" viņai esot.

Pētersone neizslēdz, ka saraksts nebūs galīgais. Sākotnēji tajā tiks iekļautas Finanšu policijas amatpersonas, bet vēlāk tas tiks papildināts ar darbiniekiem no muitas un citām VID struktūrām, kurās ir augsti korupcijas riski.

"Augoni nevar turēt ilgi, tas ir jāizgriež pēc iespējas ātrāk. Ir spēcīgi un gudri darbinieki, kas cīnās ar noziedzību, taču no otras puses, sniedzot informāciju noziedzniekiem, viņi nopelna arī sev," sacīja Pētersone.

Jautāta, ar kādām metodēm varētu atbrīvoties no darbiniekiem, kas neraisa uzticību, Pētersone atzina, ka pagaidām visus priekšlikumus neatklās, taču dažus ierosinājumus varot "nošpikot" no Prokuratūras likuma, piemēram, par interešu konfliktu vai rupjiem ētikas pārkāpumiem.

Reizniece-Ozola norādīja, ka pār VID kritusi "milzu šaubu ēna", kas noved pie sabiedrības demoralizēšanās un zūdot motivācija maksāt nodokļus. Tas ir nepieņemami, tāpēc nepieciešama strauja rīcība, sacīja ministre.

Kā ziņots, Reizniece-Ozola šodien tikās ar Pētersoni, lai pārrunātu VID darba aktuālos jautājumus, nodokļu iekasēšanas efektivitātes uzlabošanu, kā arī darbu pie ēnu ekonomikas ierobežošanas Latvijā.


LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

56 gadu vecumā miris populārais zviedru aktieris Mikaels Nīkvists 1
12 gadi cietumā - tāds var būt bargākais sods skolnieka Egila slepkavām 3
Austrālijā pāris no Latvijas apsūdzēts 170 000 eiro izkrāpšanā 6
Skatīt visus komentārus