Pēc drošības līdzekļa piemērošanas tiks lemts par aizturētā darbinieka atstādināšanu no amata.

Kukuļošanā aizdomās turētajam ENAP inspektoram piemēro apcietinājumu 5

Ziņas
2016. gada 19. februārī 16:02
Tiesa šodien kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu kukuļošanā aizdomās turētajam Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) 3.nodaļas vecākajam inspektoram Zauram Bahmudovam, pastāstīja Iekšējā drošības biroja priekšnieka palīdze Diāna Petersa.

Petersa plašāk nekomentēja lietas apstākļus un to, kura tiesa šādu drošības līdzekli piemērojusi. Tiesas lēmumu var pārsūdzēt apgabaltiesā.

Jau ziņots, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) vakar uz aizdomu pamata par kukuļošanu aizturējis ENAP amatpersonu Bahmudovu. Plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs IDB pagaidām nesniedz.

Bahmudova darbs bija saistīts ar noziegumu pret vidi izmeklēšanu, informēja VP preses pārstāvis Toms Sadovskis.

"Katrs šāds gadījums met ēnu uz policiju kopumā un arī uz Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi. Taču jāuzsver, ka vienmēr esam mērķtiecīgi tiekušies uz negodīgu darbinieku identificēšanu, un sadarbība ar Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības biroju ir veids, kā šādus darbiniekus atklāt," iepriekš norādījis VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Policijā arī norādīja, ka pēc drošības līdzekļa piemērošanas tiks lemts par aizturētā darbinieka atstādināšanu no amata.

Portāls ''liepajniekiem.lv'' pagājušā gada rudenī rakstīja, ka Bahmudovs ar kolēģi veicis resoriskās pārbaudes vairākos paaugstināta riska uzņēmumos Liepājā laikā, kad ikgadējās, kompleksās un plānotās pārbaudes veikusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izveidotā komisija.

Pārbaudes forma un kompetence pārsteigusi gan komisijas locekļus, gan Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas uzņēmējus, kuru uzņēmumos tika veiktas pārbaudes. Kā portālam uzsvēra viens no uzņēmējiem: "Mums nav pieņemams, kā pret mums izturējās policijas pārstāvji, uzvedoties skaļi, agresīvi, izsakot draudus un cenšoties iebiedēt darbiniekus, kā arī solot apturēt uzņēmuma darbību."

Bahmudova publiski pieejamā 2014.gada amatpersonas deklarācija liecina, ka 2014.gadā viņam bija 28 043 eiro lielas parādsaistības, bet darbā Valsts policijā viņš nopelnīja 13 125 eiro. Viņš arī norādījis, ka darbojies par dīdžeju. Par mūzikas spēlēšanu honorārā no kāda uzņēmuma viņš pirms diviem gadiem saņēmis 502 eiro. Arī 2012. un 2011.gada deklarācijās Bahmudovs norādījis, ka darbojies par diskžokeju.

Bahmudova īpašumā 2014.gadā bija dzīvoklis un 1993.gada izlaiduma automašīna "Mercedes Benz".

LETA / Foto: LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ballītē Krievijā izvarotās Diānas ģimene dzīvo īstā ellē. Tēvs ir nikns uz visu valsti 31
  • Zanes eksperiments ar rīsiem kļūst par īstu sensāciju Latvijā  9
  • Lietuvu satricina vēl viena traģēdija - suns saplosa mēnesi vecu bērnu 12