Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Par būtiskiem pārkāpumiem tieslietu ministrs no amata atceļ tiesu izpildītāju Sladzu

Sabiedrība
2016. gada 19. februārī 20:01 2016. gada 19. februārī 20:01
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TV/LNNK) atcēlis no amata zvērinātu tiesu izpildītāju Andri Sladzu, informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Kā vēsta TM pārstāvji, bargākais disciplinārsods - atcelšana no amata - ir piemērots par būtiskiem zvērinātu tiesu izpildītāju darbību regulējošu normatīvo aktu pārkāpumiem, kas radījuši kaitējumu valsts un privātpersonu, it īpaši bērna, interesēm, kā arī par tiesu izpildītāju institūta prestiža un sabiedrības uzticības zvērinātiem tiesu izpildītājiem kā valsts amatpersonām graušanu.

Disciplinārsods piemērots uz Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisijas 4.februāra lēmuma pamata, izskatot komisijai divas pret Sladzu ierosinātās disciplinārlietas.

Disciplinārlietu komisija secināja, ka Sladzs ir pieļāvis rupjus Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju ētikas kodeksa pārkāpumus un būtiskus Civilprocesa likuma normu pārkāpumus, veicot ievešanu nekustamā īpašuma valdījumā.

Izvērtējot zvērināta tiesu izpildītāja pārkāpumus, viņa sniegtos paskaidrojumus, kā arī ziņas, kas raksturo iepriekšējo darbu zvērināta tiesu izpildītāja amatā, komisija uzskatīja, ka konkrētie pārkāpumi nav savienojami ar zvērināta tiesu izpildītāja pienākumu pildīšanu, un nolēma ierosināt tieslietu ministram atcelt no amata Sladzu.

Tieslietu ministra lēmumu par disciplinārsoda uzlikšanu zvērināts tiesu izpildītājs var pārsūdzēt administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas. Pieteikuma iesniegšana tiesā neaptur minētā lēmuma darbību.

Jau ziņots, ka janvārī Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome bija ierosinājusi disciplinārlietu pret Sladzu par viņa rīcību saistībā ar nekustamā īpašuma Uzvaras bulvārī 3a, Rīgā, pārņemšanu jaunā īpašnieka valdījumā.

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" iepriekš vēstīja, ka nams Uzvaras bulvārī 3a, Rīgā, ticis izsolīts un tam mainījies īpašnieks, tāpēc tiesu izpildītājs, neraugoties uz spēkā esošajiem īres līgumiem, īrniekus vēloties izlikt no mājokļiem, un par notiekošo sākta izmeklēšana policijā.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš ziņoja, ka Sladzs uzrādījis, ka 2014.gadā no saimnieciskās darbības un komercdarbības nopelnījis 256 265 eiro. Viņam ir izdevies arī iekrāt 200 384 eiro.

Pats Sladzs aģentūrai LETA iepriekš paudis, ka Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisijas ierosinātā atcelšana no amata ir bezprecedenta gadījums, jo iepriekš par daudz rupjākiem šīs profesijas pārstāvju pārkāpumiem komisijas piemērotie disciplinārsodi ir bijuši rājiena vai piezīmes izteikšana vai naudas soda piemērošana.

Sladzs tieslietu ministram nosūtīja materiālus par šādiem lēmumiem un lūdza tos izvērtēt kontekstā ar viņam ierosinātā soda samērīgumu. Pēc viņa domām, komisija nav ņēmusi vērā viņa izteiktos argumentus un izanalizējusi lietā esošos dokumentus, kā arī veikto darbību patiesos apstākļus.

LETA

Citi šobrīd lasa

Tuvinieki meklē 14 gadus veco Mārci, kurš izgāja no slimnīcas Jelgavā un pazuda 13
Šodien lielā ūdens iesvētīšana: pareizticīgie stāv rindā, lai gremdētos ledainajā Daugavā 47
Martinu Dukuru diskvalificē. Mūsu skeletona zvaigzne paliek bez devītā Pasaules kausa uzvarētāja titula 6
Pievienot komentāru