Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Fuocoammare" saņēma arī ekumēniskās žūrijas balvu un cilvēktiesību aizsardzības organizācijas "Amnesty International" godalgu.

Berlīnes kinofestivāla "Zelta lāci" saņem dokumentālā filma par bēgļu krīzi

Kultūra
2016. gada 20. februārī 23:42 2016. gada 20. februārī 23:42
Berlīnes kinofestivāla noslēguma ceremonijā sestdien festivāla galveno balvu "Zelta lāci" saņēmusi itāļu režisora Džanfranko Rozi dokumentālā filma "Fuocoammare" ("Uguns jūrā"), kas vēsta par bēgļu krīzes pārņemto Lampedūzas salu.

Šī ir pirmā reize vairāk nekā sešu gadu desmitu laikā, kad "Zelta lācis" piešķirts dokumentālai filmai.

"Fuocoammare" saņēma arī ekumēniskās žūrijas balvu un cilvēktiesību aizsardzības organizācijas "Amnesty International" godalgu.

Festivāla žūrijas "Grand Prix", kas tiek uzskatīta par Berlināles otru prestižāko godalgu, saņēma Bosnijas režisors Daniss Tanovičs par fimu "Death in Sarajevo" ("Nāve Sarajevā").

Tanoviča filma vēsta par mūsdienu Bosniju, kas joprojām nav atbrīvojusies no pagātnes spriedzes un kur mafijai izdodas gūt virsroku.

Francijas kinematogrāfiste Mia Hansena-Leva saņēma festivāla "Sudrba lāci" kā labākā režisore par filmu "L'avenir" ("Nākamās lietas").

Labākās aktrises godalgu saņēma dāniete Trīne Dirholma par veikumu Tomasa Vinterberga filmā "The Commune" ("Kopiena"), bet Tunisijas aktieris Madžds Mastura tika godalgots kā labākais aktieris par lomu Mohameda ben Atias filmā "Hedi".

Labākā scenārista godalga tika poļu režisoram un scenāristam Tomašam Vasilevskim par filmu "United States of Love" ("Mīlestības savienotās valstis").


LETA

Citi šobrīd lasa

Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 16
Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 191
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Pievienot komentāru