Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā, nepieciešami vien vēl nedaudz vairāk kā trīs tūkstoši parakstu.

Parakstu vākšana, lai samazinātu biļešu cenas sabiedriskajā transportā, norit ļoti raiti 138

Sabiedrība
2016. gada 21. februārī 13:05 2016. gada 21. februārī 13:05
Par Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma "Rīgas satiksme" biļešu cenu samazināšanu portālā "manabalss.lv" parakstījušies 6726 iedzīvotāju, informēja portālā.

Lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā nepieciešami 10 tūkstoši parakstu.

Iniciatīvas autori prasa saglabāt "Rīgas satiksmes" pakalpojumu cenas 2014.gada līmenī. "Sabiedriskais transports ir domāts plašai sabiedrībai. Plašas sabiedrības daļas ienākumi gada laikā nav kļuvuši būtiski lielāki. Bet sabiedriskā transporta cenas ir būtiski palielinātas - no 0,60 eiro līdz 1,15 eiro par vienu braucienu. Tāpēc sabiedriskā transporta cenu palielināšana būs stipri jūtama daudziem rīdziniekiem. Tas savukārt negatīvi ietekmēs viņu dzīves līmeni,"  teikts iniciatīvā.

Iniciatīvas autori atzīmē - ņemot vērā, ka cenu izveide "Rīgas satiksmes" pakalpojumiem nav caurspīdīga, un nav īsti skaidrs, kur papilda nauda no cenu paaugstināšana nonāk, ir pamats uzskatīt, ka cenu paaugstināšana nav pamatota. "Tāpēc Rīgas domei ir jānodrošina "Rīgas satiksme" pakalpojumu cenu saglabāšana 2014.gada līmenī. Turklāt, ir zināmi gadījumi, kad Rīgas domes un "Rīgas  satiksme" nauda ir tikusi neefektīvi iztērēta. Tātad naudu cenu saglabāšanai var meklēt efektīvos vadības mehānismos un, ja nepieciešams, reformēt pašu uzņēmumu, nevis uzņēmuma neefektivitātes izmaksas liekot segt rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Visbeidzot, nepieciešama revīzija "Rīgas     satiksme", lai saprastu vai uzņēmumā notika ļaunprātīga darbība, kas veda pie biļešu cenas kāpuma,"  uzsver iniciatīvas autori.

Rīgas dome pērn 16.janvārī nolēma no 2015.gada februāra palielināt biļešu cenas "Rīgas satiksmes" reisos līdz 1,15 eiro iepriekšējo 60 centu vietā.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 15
Skatīt visus komentārus