Runājot par patvēruma meklētāju uzņemšanu, viņa norādīja, ka ir jābūt sagatavotai sistēmai, kas ļautu to darīt.

Inna Šteinbuka: "Latvijā nav speciālistu darbam ar bēgļiem" 14

Ziņas
2016. gada 21. februārī 17:23
Latvijā nav speciālistu darbam ar bēgļiem, nav pietiekoši daudz arābu valodas zinātāju, kā arī nav attiecīgo pasniedzēju, sacīja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

"Mēs nevaram, tā teikt, ignorēt faktu, ka Latvijā nav attiecīgo speciālistu, arābu valodas zinātāju, mums nav attiecīgo pasniedzēju. Arī par integrācijas jautājumiem nezinu, vai mums ir pietiekamas zināšanas. Viena lieta ir mēģināt integrēt krievvalodīgos, kas arī mums neiet raiti, bet te ir runa par pavisam citas mentalitātes, ticības cilvēkiem. Mums ir jārēķinās, ka zināms daudzums bēgļu šeit būs, un speciālisti darbam ar viņiem ir jāsagatavo, kas arī nozīmē līdzekļus. Taču šķiet, Latvijas valdība to apzinās, un sagatavošanās darbi notiek," sacīja Šteinbuka.

Jau ziņots, ka 5.februārī Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Latvijā ieradās divas ģimenes - no Sīrijas un Eritrejas, tajā skaitā divi pirmskolas vecuma bērni. Paredzams, ka izvērtēšana, vai viņiem piešķirt bēgļa vai alternatīvā statusu ilgs trīs mēnešus.

Vēstīts arī, ka Latvija apņēmusies kopumā uzņemt nedaudz vairāk par 700 patvēruma meklētājiem.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Tikai 10 km no Ukrainas robežas izvietoti desmitiem krievu tanku 16
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 17
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 7