Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kariņš cer, ka tie cilvēki, kuri no Latvijas ir ieradušies Lielbritānijā un ieguvuši pavalstniecību, balsos par palikšanu ES.

Krišjānis Kariņš: "Eiropas Savienība ir izdarījusi visu, lai Lielbritānija paliktu tās sastāvā" 9

Viedokļi
2016. gada 22. februārī 09:23 2016. gada 22. februārī 09:23
Eiropas Savienība (ES) ir izdarījusi visu, lai Lielbritānija paliktu ES, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V).

Lielbritānijai ir piedāvāti labi apstākļi, lai tikai tā paliktu savienībā. Viņš atzina, ka Lielbritānijai ir ekskluzīvs statuss, taču esot jāņem vērā, ka pēdējos 100 gados briti esot glābuši Eiropu un mēs visi esam viņiem drusku parādā, skaidroja Kariņš. Nākot pretim viņu vajadzībām, šis parāds daļēji tiek atdots, teica politiķis.

Lielbritānijas iespējamā izstāšanās no ES esot tik drūms scenārijs, ka neviens to īsti negrib izprast. Zaudētāji no Lielbritānijas izstāšanās būs visi.

Kariņš cer, ka tie cilvēki, kuri no Latvijas ir ieradušies Lielbritānijā un ieguvuši pavalstniecību, balsos par palikšanu ES.

Kā ziņots, pēc smagām sarunām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien beidzot panākuši vienošanos par Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona pieprasītajām bloka reformām.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks un Eiropas Komisijas (EK) vadītājs Žans Klods Junkers galīgo vienošanās variantu dalībvalstu līderiem nodeva darba vakariņu laikā.

Neilgi pēc tam Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite tviterī pavēstīja, ka vienošanās ir noslēgta, ko mirkli vēlāk tviterī apstiprināja arī Tusks, piebilstot, ka vienošanās saņēmusi vienbalsīgu atbalstu.

Vienošanās rosina cerības, ka referendumā par Lielbritānijas turpmāko dalību ES, kas varētu notikt jau 23.jūnijā, briti tomēr izšķirsies par palikšanu blokā.

Dauningstrīta paziņojusi, ka vienošanās paredz iespēju septiņus gadus ierobežot sociālos pabalstus viesstrādniekiem no citām ES dalībvalstīm.

Panākta arī vienošanās par bērnu pabalstu ierobežošanu gadījumos, ja viesstrādnieku atvases dzīvo citā valstī. Uz personām, kas pabalstus saņem jau šobrīd, ierobežojumus varēs attiecināt no 2020.gada, bet uz jaunajiem pabalstu pieprasītājiem šie ierobežojumi tiks attiecināti, līdzko spēkā stāsies attiecīgs Lielbritānijas likums.

Apvienotā Karaliste izcīnījusi arī tiesības īstenot ārkārtas pasākumus Londonas finanšu sektora aizsardzībai.

Paredzēts, ka Kamerons tagad atgriezīsies Londonā, kur sestdien gaidāma ministru kabineta sēde, kurā premjers pārējos ministrus iepazīstinās ar panākto vienošanos.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 98
Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 9
Lidojums ar vintedža piesitienu: tā izskatās vienā no interesantākajiem Rīgas dzīvokļiem 6
Skatīt visus komentārus