Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijā pazīstamais ārsts Antons Mozaļevskis un viņa draugs Edgars Jeršovs tagad ir precēts pāris, liecina paziņojums sociālajos tīklos. Šo ziņu ar “Man patīk” novērtējuši vairāk nekā 500 cilvēku.

Pazīstams latviešu ārsts paziņo, ka ir apprecējies ar vīrieti 232

Sabiedrība
2016. gada 22. februārī 11:50 2016. gada 22. februārī 11:50
Savulaik Latvijā pazīstamais ģimenes ārsts, tagad Dānijā dzīvojošais Antons Mozaļevskis (35) sociālajos tīklos paziņojis, ka pagājušā gada nogalē apprecējies ar vīrieti. Antona Mozaļevska un Edgara Jeršova (32) laulības notika Spānijā, kur savulaik abi dzīvoja.

35 gadus vecais Antons Mozaļevskis ir Latvijā pazīstams ģimenes ārsts ar starptautisku autoritāti, savulaik viņa prakses vieta bija Jelgavā. Viņš kā Pasaules Veselības organizācijas pārstāvis, epidemiologs, bija vienīgais latviešu mediķis, kurš 2014. gadā strādāja Āfrikā – Sjerraleonē - un cīnījās pret Ebolas vīrusu. Mozaļevskis Latvijā sabiedrību arī informējis par C hepatīta un HIV/AIDS epidēmijas briesmām un to ārstēšanu, rīkojis dažādas veselības akcijas. Vienlaikus viņš ir Latvijas geju kustības aktīvists. Piedalījies arī politiskajās aktivitātēs, piemēram, 2011. gadā no Pēdējās partijas saraksta kandidēja Saeimas vēlēšanās.

Savukārt par viņa dzīvesdraugu, 32 gadus veco Edgaru Jeršovu Latvijas Radio stāstījis kā par jaunieti, kurs „nes Latvijas vārdu pasaulē”. Jeršovs braukājis pa Eiropas Savienības valstīm kā brīvprātīgais. Piemēram, gadu strādājis Beļģijā ar jauniešiem, kuriem ir sociālās integrācijas problēmas.

Pirms divarpus gadiem Jeršovs un Mozaļevskis Rīgā nodibināja Latvijā pirmo konsultāciju - izmeklējumu punktu vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem „Testpunkts”. „Mums ir svarīga atbildība, ko esam uzņēmušies viens par otru. „Testpunkts” ir jauna iespēja to pierādīt,” toreiz abi teica.

Kasjauns.lv/Foto: „Facebook”

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 45
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 27
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Skatīt visus komentārus