Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Bērniņa piedzimšana notikums, kas vienlaikus var nest gan priekpilnas sajūtas, gan vienlaikus ir arī emocionāli nomāktas sajūtas.

Aicina uz bezmaksas nodarbībām topošajiem vecākiem par bērniņa ienākšanu ģimenē

Runā Rīga
2016. gada 22. februārī 17:10 2016. gada 22. februārī 17:10
Februāra beigās topošajiem vecākiem būs iespēja Rīgā bez maksas apmeklēt vērtīgas nodarbības par bērniņa ienākšanu ģimenē un jaunā tēva lomu, lai palīdzētu izprast un pielāgoties šīm nozīmīgajām pārmaiņām, kas ir nozīmīgs emocionāls pārbaudījums vecāku līdz šim ierastajam ikdienas ritmam.

Vecāki ir mīļi gaidīti pieteikties Rīgas domes Labklājības departamenta organizētajām nodarbībām, kuras vadīs I.Šūpulniece (klīniskā psiholoģe, psihoterapeite) un L.Laganovska (klīniskā psiholoģe, sertificēta vecmāte). Lai pieteiktu savu dalību, lūdzam rakstīt e-pastā konsultanti.psihologi@gmail.com vai zvanīt tālruni 28275992 (Iveta Krūmiņa, nodarbību koordinators, kura atbildēs arī uz papildu jautājumiem par nodarbību tēmām un norisi).

25.februārī  no plkst.18 līdz 19.30 “Rīgas veselības centra” filāles “Imanta” konferenču zālē (Imantas 8. līnija 1) notiks nodarbība “Bērniņš ienācis ģimenē. Jaunā tēta loma”, kuru vadīs I.Šūpulniece.

Savukārt 29.februārī  no plkst.18 līdz 19.30 “Rīgas veselības centra” filāles “Ķengarags” konferenču zālē (Kaņiera ielā 13) notiks nodarbība “Pārmaiņas pāra attiecībās, bērniņu gaidot. Topošā tēva loma”, kuru vadīs L.Laganovska.

Bērniņa piedzimšana notikums, kas vienlaikus var nest gan priekpilnas sajūtas, gan vienlaikus ir arī emocionāli nomāktas sajūtas. Nekas nav tieši tā, kā agrāk – viss ir mainījies un pilnīgi jauns. Arī jaunas un piesātinātas sajūtas, kas gluži kā sakāpināts kamols var vēlēties izrauties un ļaut vaļu nemieram. Tā ir jauna loma, rūpes, pienākumi un atbildība, kā arī ar to saistīts nemiers. Tas ir arī fizisks nogurums, miega trūkums, straujas hormonālās pārmaiņas un spēku izsīkums.

Reizēm satraukuma un baiļu pārvarēšanu apgrūtina emocionāla un sociāla atbalsta trūkums, līdz ar to jaunā māmiņa var palikt viena ar savām izjūtām – īsti nezina, vai kādam teikt, ka nejūtas labi, un vai kāds arī sapratīs? Tādēļ ģimenē tik vērtīgs ir arī tēta emocionāls un fiziska atbalsts, kas līdz ar abu vecāku harmoniskām attiecībām veido emocionāli veselas ģimenes pamatu. Aicinām apmeklēt nodarbības un smelties spēku un iedvesmu gaidāmajam notikumam!


Sadsarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 23
Šorīt 55 gadu vecumā no smadzeņu vēža miris slavenais operdziedātājs Hvorostovskis 26
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 13
Pievienot komentāru