Pliners uzskata, ka ministra darba plānā jābūt tādiem jautājumiem kā izglītojamo zināšanu kāpums, pedagogu atalgojums, jauno pedagogu piesaiste, bet "viņi aiztaisa skolas, piemēram".

Pliners: "Latviešu valodas ieviešana skolās mudina uz pretējo - nebūt lojāliem Latvijai" 100

Ziņas
2016. gada 22. februārī 21:03
Krievu skolu aizstāvji ir gatavi dialogam ar valdību un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), lai risinātu mazākumtautību skolu problemātiku valstī, pastāstīja Krievu skolu atbalsta štāba pārstāvis Jakovs Pliners.

Viņš norādīja, ka pagaidām no jaunā izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (V) krievu skolu aizstāvji sadzirdējuši vien trīs aspektus - nepieciešamību kāpināt jauniešu lojalitāti valstij, samazināt skolu skaitu, kā arī samazināt budžeta vietas augstskolās.

Pliners norādīja, ka lojalitātes jēdziens neesot atrunāts pat Satversmē. Pliners uzskata, ka, runājot par latviešu valodas ieviešanu visās skolās, "politiķi, tostarp arī Šadurskis, mudina uz tieši pretējo - nebūt lojāliem Latvijai". Viņš uzskata, ka ministra darba plānā jābūt tādiem jautājumiem kā izglītojamo zināšanu kāpums, pedagogu atalgojums, jauno pedagogu piesaiste, bet "viņi aiztaisa skolas, piemēram".

Ir nepieciešams izstrādāt plānu, kā turpmāk attīstīt mazākumtautību skolas, uzskata Pliners. Viņš uzsvēra, ka vienots izglītības standarts jau esot ieviests skolās un darbojas vairākus gadus. Krievu skolu aizstāvji izveidojuši darba grupu, kurā darbojas seši cilvēki. Pliners, kurš ir viens no darba grupas locekļiem, atteicies nosaukt pārējos biedrus. Darba grupas mērķis ir sekot un analizēt IZM rīcību saistībā ar mazākumtautību izglītību.

Stāstot par iespējamajiem protestiem, Pliners norādīja, ka "tie būs tad, kad būs tāda nepieciešamība", un krievu skolu aizstāvji sola rūpīgi uzraudzīt ministra rīcību attiecībā pret šīm skolām.

Lai sekmētu mazākumtautību skolu situāciju, krievu skolu aizstāvji ir gatavi dialogam gan ar valdību, gan IZM, skaidrojot savu redzējumu par to, kā būtu jāattīstās krievu skolām Latvijā.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 48
  • Viņu zākāja visa pasaule: patiesība par sievieti lakatā uz Londonas tilta 20
  • Repšes meita pēc operācijas pateicas par spēcinošo atbalstu 10