Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rīgas dome aicina dzīvesvietas reģistrāciju veikt savlaicīgi, neatliekot to uz pēdējo brīdi.

Nosakot NĪN atlaides ģimenēm ar bērniem, tiks ņemta vērā deklarēšanās uz 1.martu

Runā Rīga
2016. gada 22. februārī 21:47 2016. gada 22. februārī 21:47
Pirmdien, 22.februārī, Rīgas domes sēdē apstiprināti grozījumi noteikumos par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumu piešķiršanas kārtību. Tie nosaka, šogad, lemjot par NĪN atvieglojumu piešķiršanu ģimenēm ar bērniem, tiks ņemtas vērā deklarētās personas uz 2016.gada 1. martu plkst.00.

Kā zināms, iepriekš dome jau noteica, ka iedzīvotājiem, kuri līdz 1.martam plkst. 00.00 būs deklarējuši savu dzīvesvietu Rīgā, būs iespēja par nekustamo īpašumu maksāt samazināto nodokļa likmi.

Tādējādi Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, kas nosaka NĪN likmes un arī nodokļa atvieglojumu piemērošanas kārtību Rīgā, tiek paredzēts pārejas posms, un šajā laikā iedzīvotājiem ir dota iespēja  sakārtot savas dzīvesvietas deklarāciju, lai saņemtu samazināto nekustamā īpašuma nodokļa likmi, kā arī NĪN atvieglojumus, kādi paredzēti ģimenēm ar bērniem un personai, kam aprūpē ir bērns, kas saņem apgādnieka zaudējuma pensiju. Ģimenei ar vienu bērnu pienākas NĪN atvieglojumi 50% apmērā, ar diviem bērniem – 70% apmērā, ar trim bērniem, kā arī personai, kam aprūpē ir bērns, kas saņem apgādnieka zaudējuma pensiju – 90% apmērā.

Augstāk minētie termiņa pagarinājumi noteikti, ņemot vērā, ka 2015.gada nogalē tīmekļa vietnē www.latvija.lv nebija pieejams e-pakalpojums “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana” un tāpēc  rīdzinieki, kuri bija plānojuši savu dzīvesvietas deklarācijas noformēt gada pēdējās dienās, tehnisku iemeslu dēļ nevarēja to izdarīt.

Rīgas dome aicina dzīvesvietas reģistrāciju veikt savlaicīgi, neatliekot to uz pēdējo brīdi. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personu datu apstrādes departamenta Elektronisko pakalpojumu administrēšanas nodaļa informē, ka gadījumos, kad www.latvija.lv ir liels apmeklētāju skaits, var rasties dažāda rakstura tehniskas problēmas, kas var kavēt datu iesniegšanu un apstrādi.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 17
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Pievienot komentāru