Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pusgadu pēc šokējošajiem notikumiem Iršu pagastā krimināllietā apsūdzētā vīrieša tiesa atlikta par vairākiem mēnešiem.

Atliek tiesu Kokneses novada zīdaiņa izvarošanas lietā. Bērni joprojām krīzes centrā. VIDEO 9

112
2016. gada 22. februārī 22:33 2016. gada 22. februārī 22:33
Pusgadu pēc šokējošajiem notikumiem Iršu pagastā, kur kāds vīrietis dzērumā izvaroja bijušās dzīvesbiedres desmit mēnešu veco zīdaini, cietusī meitenīte kopā ar vecāko brāli vēl aizvien atrodas Kokneses krīzes centrā. Bērnu māte, kaut arī atvases regulāri apciemo, atbildīgajiem dienestiem vēl nav pierādījusi, ka spēj par bērniem pienācīgi rūpēties. Savukārt krimināllietā apsūdzētā vīrieša tiesa atlikta par vairākiem mēnešiem.

Par netiklu darbību veikšanu ar desmit mēnešus vecu meitenīti Kokneses novadā aizturēja 1961.gadā dzimušu vīrieti - cietušās meitenītes mātes draugu.

Izmeklēšanā iegūtā informācija apstiprina, ka 2015.gada 22.augustā kādā dzīvoklī Kokneses novadā notikusi iedzeršana. Uzdzīves laikā dzīvokļa saimniece un kompānija, kas bijusi dzīvoklī, uz laiku pametuši dzīvokļa telpas. Dzīvoklī palicis desmit mēnešus vecs zīdainis un 1961.gadā dzimis vīrietis, kurš bija bērna mātes dzīvesbiedrs. Kad sieviete atgriezusies, viņa ieraudzījusi meitiņu kailu un asiņojošu, ar traumētiem dzimumorgāniem, tādēļ izsaukusi policiju.

Pierādījumi liecina, ka zīdaiņa mātes prombūtnes laikā vīrietis veicis netiklas darbības ar bērnu un nodarījis bērnam miesas bojājumus. Policija par notikušo uzzinājusi no mediķiem, kas bija izsaukti uz notikuma vietu, lai sniegtu zīdainim medicīnisko palīdzību.

Tajā pašā dienā vīrietis aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu aizturēts, bet vēlāk viņam ar tiesas lēmumu piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Izmeklēšanas laikā aizdomās turētais policijai atzinis savu vainu nodarītajā, taču motivēt savu rīcību viņš nav spējis.

Aptaujājot Kokneses iedzīvotājus noskaidrots, ka traģēdijas dienā gan cietušā bērna māte, gan viņas draugs, visticamāk, lietojuši alkoholu. Sieviete savulaik no šī drauga izšķīrusies, jo viņš to sitis, tomēr vēlāk abi atkal sagājuši kopā.

19.janvārī Aizkraukles policisti pabeidzai izmeklēšanu un lietu nosūtīja Zemgales apgabaltiesas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Aizdomās turētajam tiek inkriminēta seksuāla vardarbība pret personu, kas nav sasniegusi 16 gadus vecumu, ja tā izraisījusi smagas sekas. Par šādu noziegumu Krimināllikumā paredzēts augstākais soda mērs - mūža ieslodzījums - vai brīvības atņemšana no desmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz pieciem gadiem.


Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

"Pirmdzimtā" režisors Aiks Karapetjans: "Ticu, ka katrā cilvēkā sēž dēmons"
Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 5
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 35
Skatīt visus komentārus