Kseniju Sidorovu dēvē par modernā akordeona vadošo vēstnesi, presē viņu raksturo kā “ārkārtīgi smalku un virtuozu” mūziķi.

Koncertzālē "Cēsis" izskanējis LNSO un Ksenijas Sidorovas koncerts. FOTO

Novadu ziņas
2016. gada 23. februārī 11:33 2016. gada 23. februārī 11:33
Sestdien, 20. februārī, koncertzālē “Cēsis” izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un pasaulslavenās akordeonistes, publikas mīlules Ksenijas Sidorovas koncerts. Pie diriģenta pults stājās jaunais franču diriģents Žiljēns Masmondē.

19. februārī Rīgā un 20. februārī Cēsīs izskanējušo koncertu programmai francisku piesitienu deva slavenās operas “Karmena” autora Žorža Bizē mazāk zināmā Simfonija Domažorā un Albēra Rusela skaņdarbi. Savukārt Ksenijas Sidorovas solo bija dzirdams čehu komponista Vāclava Trojana svītā “Pasakas”.

Kseniju Sidorovu dēvē par modernā akordeona vadošo vēstnesi, presē viņu raksturo kā “ārkārtīgi smalku un virtuozu” mūziķi. Viņa lauž joprojām iesīkstējušus stereotipus par savu instrumentu klasiskās mūzikas vidē, programmās atskaņojot Baha, Skarlati, Mendelszona un citu komponistu darbu pārlikumus un laikmetīgas, speciāli akordeonam rakstītas partitūras, no kurām dažas veltītas tieši Ksenijai.

 

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Londonas pamatskolā bērniem uz skolu liek nākt ģērbtiem kā vergiem 11
Leģendārais krievu aktieris Džigarhanjans šķiras no gados jaunās sievas: "Zagle. Viņa ir zagle!" 48
Prātam neaptverama nežēlība: māte cepeškrāsnī nogalina savus dēlus 1
Pievienot komentāru