Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tā kā kopā ar mazuli glābējsilītē bija atstāts arī vakcinācijas kalendārs un bērnam uz pleca bija redzama vakcinācijas vieta, mediķi secinājuši, ka mazulis dzimis nevis mājās, bet gan kādā no tuvējiem dzemdību namiem.

Rēzeknē glābējsilītē atstāts 2 dienas vecs puisītis ar anēmiju; māte lūdz piedošanu 109

Novadu ziņas
2016. gada 23. februārī 12:08 2016. gada 23. februārī 12:08
Rēzeknes slimnīcā esošajā glābējsilītē atstāts divas dienas vecs puika. 20.februārī dzimušais mazulis glābējsilītē atstāts vakar plkst.16.55. Zīdaiņa māte atstājusi arī zīmīti, kurā lūdz piedošanu par savu rīcību un pauž cerību, ka jaunajā ģimenē bērniņam būs labi.

Pamestais aptuveni 3,3 kilogramus smagais mazulis nekavējoties ievietots slimnīcas bērnu nodaļā. Apskates gaitā konstatēts, ka mazuļa stāvoklis ir vidēji smags - mediķi viņam konstatēja anēmiju un veica nepieciešamās manipulācijas bērna veselības stāvokļa uzlabošanai.

Anēmija (grieķu: ἀναιμία - "asins trūkums") jeb mazasinība ir stāvoklis, kuram raksturīgs samazināts eritrocītu un/vai hemoglobīna daudzums asinīs. Vispopulārākais anēmijas cēlonis ir dzelzs trūkums organismā.

Naktī mazulis tika pārvests uz Jēkabpils reģionālajā slimnīcā esošo perinatālās aprūpes centru, kas ir specializēts medicīniskās aprūpes centrs un sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, ārstniecisku un konsultatīvu palīdzību jaundzimušajiem.

Tā kā kopā ar mazuli glābējsilītē bija atstāts arī vakcinācijas kalendārs un bērnam uz pleca bija redzama vakcinācijas vieta, mediķi secinājuši, ka mazulis dzimis nevis mājās, bet gan kādā no tuvējiem dzemdību namiem.

Zīdaiņa māte atstājusi arī zīmīti, kurā lūdz piedošanu par savu rīcību un pauž cerību, ka jaunajā ģimenē bērniņam būs labi, aģentūra LETA noskaidroja ārstniecības iestādē.

Patlaban sociālajam darbiniekam ir uzdots reģistrēt bērnu dzimtsarakstu nodaļā, lai jaundzimušais varētu tikt ievietots ārpusģimenes aprūpes iestādē un varētu sākties viņa adopcijas process.

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā aģentūra LETA noskaidroja, ka bērna veselības stāvoklis ir labs, nekāda ārstēšana viņam nav vajadzīga, kā arī pauda cerību, ka bērns jau tuvākajā laikā varētu atrast sev jaunus vecākus.

Glābējsilīte Rēzeknē tika atvērta 2012.gada novembrī. Drīz pēc atvēršanas tajā tika atstāts kāds jaundzimušais, uz kuru vēlāk pieteicās bērna vecmāmiņa.

LETA / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Krievijā noplūdusi radioaktīva viela, bet Čeļabinskas onkologs to uztver ar humoru 9
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 28
Parīzē uz ielas nošauj tīģeri 2
Skatīt visus komentārus