Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Bijusī būvvaldes Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija ir viena no apsūdzētajām, kam draudēts ar slepkavību.

Trijām ar "Maximas" traģēdiju saistītām sievietēm draudēts, ka viņas tiks noslepkavotas 23

112
2016. gada 23. februārī 21:12 2016. gada 23. februārī 21:12
Trim Zolitūdes traģēdijas lietā apsūdzētajām - SIA "Maxima Latvija" darba aizsardzības speciālistei Innai Šuvajevai un Rīgas būvvaldes darbiniecēm Marikai Treijai un Aijai Meļņikovai - esot bijuši slepkavības draudi, tāpēc Valsts policija sākusi izmeklēšanu, taču sīkāku informāciju nesniedz, vēsta Latvijas Televīzija.

"Es varu apstiprināt to, ka ir uzsākts kriminālprocess par gatavošanos izdarīt trīs personu, tai skaitā manas aizstāvamās Innas Šuvajevas, slepkavību. Par šo apstākli mēs uzzinājām pērn pirms Ziemassvētkiem, kad policijas darbinieki bija izsaukuši viņu pie sevis un paziņoja, ka viņiem ir informācija par iespējamo gatavošanos izdarīt viņas slepkavību. (..) Tad viņa tika apsargāta no policijas puses zināmu laiku, un viņai bija norādīts, ka apdraudējums saistīts ar viņas dalību Zolitūdes traģēdijas lietā," stāstījusi Šuvajevas advokāte.

Šuvajeva Zolitūdes lietā ir apsūdzēta par darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpšanu, kas izraisījusi miesas bojājumus un cilvēku nāvi. Pēc viņas advokātes teiktā, pati personīgi Šuvajeva draudus nav saņēmusi un par iespējamu apdraudējumu savai dzīvībai uzzinājusi tikai no policijas. Kurš un kādēļ varētu organizēt viņas slepkavību, Šuvajevai neesot versiju, un arī policija neko vairāk neesot izpaudusi. Sāktajā krimināllietā viņa un pārējās divas sievietes ir klasificētas kā cietušās.

Informēta par šo gadījumu ir arī Zolitūdes traģēdijas lietas tiesnese Dzintra Zemitāne, kura uzskata - ja draudi apsūdzētajām saistīti ar viņu dalību Zolitūdes lietā, šis jautājums būs jāskata nākamajā sēdē. "Ja šīs abas lietas būs saistītas, tad viennozīmīgi, protams, ietekme var būt. (..) Acīmredzot, tad būs jālemj par to, vai šinī procesā ir jālemj bez viņu klātbūtnes, vai ir procesuālā aizsardzība," teica Zemitāne.

Šuvajevas advokāte pagaidām negrasās lūgt nodrošināt procesuālo aizsardzību savai klientei, tomēr viņa ir vērsusies pie tiesas ar lūgumu turpmākās sēdes noturēt bez Šuvajevas. Advokāte ir pārliecināta, ka pat bez draudiem apsūdzētā dzīvībai likums to pieļauj, kam gan iebilst viena no lietas tiesnesēm. Šuvajevas advokāte norādīja, ka viņas kliente noteikti nedosies uz tiesas sēdi savas drošības dēļ.

Zolitūdes lietas vadošais tiesnesis Erlens Ernstons gan advokāti informējis, ka apsūdzētajai Šuvajevai nākamajā sēdē, kas paredzēta 1.martā, ir jāierodas, un tad arī tiks lemts par viņas turpmāko dalību tiesas procesā.

LETA/Foto: AFP/Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Ja bērns lūdzas "Vēl vienu stundiņu, vēl tikai šo spēli"... Psihologs iesaka, kā rīkoties vecākiem 6
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 43
Bijušajam Porziņģa komandas biedram Derikam Rouzam mērs ir pilns. 29 gados grib beigt basketbolista karjeru 5
Skatīt visus komentārus