Deputāti pieņēma gala lēmumu par piecu īpašumu nodošanu ebreju kopienai.

Ebreju kopienai nodod piecus īpašumus. Bez atlīdzības 33

Sabiedrība
2016. gada 25. februārī 10:03 2016. gada 25. februārī 10:03
Saeima šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma likumus, kas nosaka piecu īpašumu nodošanu bez atlīdzības Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei.

Ebreju kopienai nodos ēku Abrenes ielā 2, Rīgā, kas ir bijusī ebreju skola un patlaban stāv tukša, ēku Ernesta Birznieka-Upīša ielā 12, Rīgā, kas ir bijusī ebreju reliģiskā skola un tagad ir Finanšu ministrijas īpašums, ēku Ludzas ielā 25, Rīgā, kur kādreiz bijusi ebreju slimo kopšanas biedrība, ēku Kļavu ielā 13, Jūrmalā, kas ir bijusī sinagoga, bet tagad tajā izvietoti divi pašvaldības uzņēmumi, kā arī bijušo sinagogas ēku Lielajā ielā 31, Kandavā.

Likumos, kuros minēti pašvaldībām piederoši īpašumi, noteiktas šo pašvaldību tiesības nodot īpašumus Ebreju draudžu un kopienu padomei.

Noteikts, ka īpašumi tiek nodoti, lai mazinātu vēsturiskās netaisnīgās sekas Latvijas ebreju draudzēm un biedrībām, kas radušās nacistiskā totalitārā režīma veiktā holokausta un komunistiskā totalitārā režīma darbības rezultātā Latvijas teritorijā. Normatīvajos aktos ierakstīts, ka īpašumi tiek nodoti izmantošanai Latvijas ebreju kopienas interesēs.

Saeima tāpat šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus likumā, ar kuriem tiek atcelti Rīgas Ebreju kopienai pašlaik piederošam īpašumam Rīgā noteiktie apgrūtinājumi - aizliegums atsavināt vai ieķīlāt attiecīgo zemesgabalu un ēku. No likuma izslēgts nosacījums, ka attiecīgais nekustamais īpašums nododams valstij, ja Rīgas Ebreju kopiena beidz pastāvēt. Izmaiņas attiecas uz 1122 kvadrātmetru zemesgabalu un ēku Skolas ielā 6.

Kā ziņots, ebreju kopienai nododamo īpašumu apsaimniekošanu varētu veikt īpaši izveidots fonds. Minētais fonds darbību varētu sākt tuvāko nedēļu laikā, iepriekš pastāstīja Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Krupņikovs.

"Fonds apsaimniekos, mēģinās kaut ko darīt ar šiem īpašumiem, kuri lielākoties ir grausti. Nezinu, ko tieši darīsim, bet par to visu mēs vēl domāsim. Esam jau pietiekoši ilgi gaidījuši," sacīja Krupņikovs.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 23
Uzspridzinātās Maltas žurnālistes dēls: “Mēs esam iesaistījušies karā pret valsti un organizēto noziedzību” 3
Olimpiskās čempiones atzīšanās: viņu 15 gadu vecumā izvaroja vingrošanas leģenda Ščerbo 17
Skatīt visus komentārus