Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Prāvests Zeiļa kalpoja šajā Rēzeknes baznīcā. (Foto: Wikipedia)

"Zeiļa lietas" kratīšanā izņemta arī draudzes nauda; arhibīskaps Stankevičs pieļauj, ka prāvests patiešām apmelots 65

Sabiedrība
16. septembrī 21:23 2018. gada 16. septembrī 21:23
LTV "de facto"
Kratīšanas laikā  Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzē Valsts policija izņēmusi arī draudzes naudu un kases grāmatu, Latvijas Televīzijas raidījumam “de facto” pastāstīja Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzes vikārs Dainis Kašs.

Vaicāts, vai draudze apmaksā dzimumnoziegumos aizdomās turētā Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzes prāvesta Pāvela Zeiļas advokātu, vikārs Dainis Kašs atbildēja: “Advokātu pieņēma Mariāņi, jo viņš mariāņu klostera brālis, pie tam, draudze nevar apmaksāt, jo nauda tika arestēta, visa aizvesta uz Rīgu”. Valsts policija šādu informāciju nekomentē.

“De facto” norāda, ka Latgales bīskaps Jānis Bulis no sarunas ar Latvijas televīziju atteicās. Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs sarunā ar “de facto” pauda atbalstu agrākiem Buļa apgalvojumiem, ka pret priesteri kāds tīši esot apmelojis : “Viņš [bīskaps Bulis] zina, ko viņš runā, viņš pazīst šo priesteri, viņš acīmredzot iepazinies ar apkārtējo cilvēku viedokli un ir pārliecināts par viņa nevainīgumu. Un no tā tad jau secinājums pats uzprasās, ka tas nozīmē, ka tā ir viltus apsūdzība un kas tur apakšā”. 

Sarunā ar LTV Stankevičs pieļāva, ka Zeiļa varētu būt apmelots mantkārīgā nolūkā. “Ir liela varbūtība, ka tur ir kaut kāda, kā es teicu, materiāla ieinteresētība vai kaut kāda cita, teiksim, manipulācija apakšā, lai dabūtu materiālu labumu”, teica Stankēvičs. Taujāts, par ko un kāds materiālais labums tas varētu būt, Stankevičs piebilda: “piemēram, kā mēdz teikt, izsist kompensāciju no apsūdzētā vai no baznīcas puses”.

“De facto” norāda arī to, ka Zeiļas aizturēšana kļuvusi par priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļu.  Piemēram, pirmo reizi vairākas tēzes priestera atbalstam parādījušās ar partiju “Saskaņa” cieši saistītas biedrības “Latgalīši” atklātā vēstulē. “Latgalīši” valdes loceklis ir “Saskaņas” deputāta kandidātu saraksta līderis Jānis Krišāns. Tāpat vēstules tekstu parakstījis arī Saeimas frakcijas vadītājs un “Latgalīši” dibinātājs Jānis Urbanovičs.

Jānis Urbanovičs šonedēļ nav sastopams, bet, sazvanīts, apraksta sazvērestības teoriju, par kādu pret kristiešu noskaņoto organizāciju tīklu, kas aptverot visu Eiropu: “To ir organizējusi nevalstiskā organizācija, kura prot vadīt visu šo valsti, valdību, Iekšlietu ministriju ar mērķi diskreditēt visus kristīgos, un katoļus tajā skaitā. Tā ir provokācija visas Eiropas globālā mērogā, lai kur brauktu pāvests, tur arī skandāli.”

Citi šobrīd lasa

Svin visa Latvija: aplūko, kā Latvijas novadi mirdz simtgades krāsās! 40
FOTO: dvīņu māsas, kas piedzima savienotas, pēc smagas operācijas veiksmīgi atdalītas 4
FOTO: eksprezidenti, politiķi un sabiedrībā zināmi cilvēki ierodas uz Nacionālā teātra simtgades izrādi 43
Skatīt visus komentārus

Беременная герцогиня Меган поразила глубиной декольте во время выхода в свет

Резидент Comedy Club о семье Масляковых и КВН: «Там мафия, они могут сказать: "У этого мальчика кривые зубы, к черту его!"»