Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tā viņš teica pēc sarunām ar Itāliju.

Junkers: "Daudzas valdības migrācijas krīzē neseko veselajam saprātam" 20

Viedokļi
2016. gada 27. februārī 08:58 2016. gada 27. februārī 08:58
Eiropas Savienības (ES) migrācijas krīzi smagāku padara daudzas nacionālās valdības, kas neņem vērā veselā saprāta diktētos risinājumus, piektdien sacīja Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

"Es gribētu, lai Eiropā veselais saprāts atgūst tam pienākošos vietu - problēma ir tā, ka daudzām valdībām veselais saprāts dzenas pakaļ, bet tās skrien ātrāk nekā veselais saprāts," Romā pēc sarunām ar Itālijas premjerministru Mateo Renci sacīja Junkers.

"Es nepadodos - es gribu, lai lēmumi par izvietošanu jaunās dzīvesvietās beidzot tiek īstenoti," viņš sacīja, piebilstot, ka "nožogojumi neatrisina nevienu problēmu. Gluži pretēji, tie padara tās vēl smagākas citām ES valstīm, it īpaši Eiropas dienvidos un Balkānos".

Šogad Eiropā ieradušies jau 100 000 nelegālo imigrantu, bet pērn - 1,2 miljoni.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 3
Dumpinieku Ansi Bērziņu cietumā Čehijā vaino uzbrukumā sargam un vienīgo no visiem pārvadā rokudzelžos 39
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 22
Skatīt visus komentārus