Tā viņš teica pēc sarunām ar Itāliju.

Junkers: "Daudzas valdības migrācijas krīzē neseko veselajam saprātam" 20

Viedokļi
2016. gada 27. februārī 08:58 2016. gada 27. februārī 08:58
Eiropas Savienības (ES) migrācijas krīzi smagāku padara daudzas nacionālās valdības, kas neņem vērā veselā saprāta diktētos risinājumus, piektdien sacīja Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

"Es gribētu, lai Eiropā veselais saprāts atgūst tam pienākošos vietu - problēma ir tā, ka daudzām valdībām veselais saprāts dzenas pakaļ, bet tās skrien ātrāk nekā veselais saprāts," Romā pēc sarunām ar Itālijas premjerministru Mateo Renci sacīja Junkers.

"Es nepadodos - es gribu, lai lēmumi par izvietošanu jaunās dzīvesvietās beidzot tiek īstenoti," viņš sacīja, piebilstot, ka "nožogojumi neatrisina nevienu problēmu. Gluži pretēji, tie padara tās vēl smagākas citām ES valstīm, it īpaši Eiropas dienvidos un Balkānos".

Šogad Eiropā ieradušies jau 100 000 nelegālo imigrantu, bet pērn - 1,2 miljoni.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Policisti uz ielas pamana trūcīgi ģērbtu grūtnieci, kura nupat bija dūrusies 21
Agnese ar savu dēliņu Jūrmalā izgāja no mājām un pazuda 
Pēc nesaskaņām ar Porziņģi un Entoniju "Knicks" komandu pamet NBA leģenda Fils Džeksons 8
Skatīt visus komentārus