Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pasākuma dalībnieki turēja rokās plakātus ar uzrakstiem "Bēgļi arī ir cilvēki", "Cilvēktiesības attiecas uz visiem", "Mēs par cilvēcību" un citus.

Latvieši dodas gājienā, lai atbalstītu bēgļus. FOTO 329

Sabiedrība
2016. gada 27. februārī 14:41 2016. gada 27. februārī 14:41
Šodien vairāk nekā 60 cilvēku gājienā Rīgā pauda atbalstu bēgļu uzņemšanai.

Sākotnēji pasākuma dalībnieki pulcējās Esplanādē pie Raiņa pieminekļa. Starp viņiem bija salīdzinoši daudz ārzemnieku.

Pasākuma dalībnieki turēja rokās plakātus ar uzrakstiem "Bēgļi arī ir cilvēki", "Cilvēktiesības attiecas uz visiem", "Mēs par cilvēcību" u.c.

Kā novēroja LETA, pasākumā piedalījās kādreiz aktīvais politiķis, krievu skolu reformas pretinieks, nereģistrētās organizācijas "Nepilsoņu kongress" valdes loceklis Aleksandrs Giļmans. Viņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka ieradies, lai, pirmkārt, paskatītos, kas šajā pasākumā notiek. Otrkārt, viņš esot par bēgļu uzņemšanu, jo šiem cilvēkiem vajag palīdzēt.

Treškārt, ņemot vērā Giļmana iebildumus pret nacionālas valsts veidošanu, viņš atbalsta bēgļu uzņemšanu. Viņaprāt, bēgļi ierodoties Latvijā, integrēsies krievu kopienā un tas esot pozitīvi.

Visbeidzot, viņš pauda nožēlu, ka tik daudz krievu tautības cilvēku Latvijā ir negatīvi noskaņoti pret bēgļiem un pauž rasistiskus uzskatus. Viņam tas neesot pieņemams, tādēļ Giļmans piedalās pasākumā, lai parādītu, ka arī krievu kopienas pārstāvji atbalsta bēgļu uzņemšanu.

Pasākumā ieradās arī daži bēgļu uzņemšanas pretinieki, kuri, sākoties gājienam, sauca pret bēgļiem vērstus saukļus.

Savukārt laikā, kad gājiens pietuvojās Brīvības piemineklim, pasākuma pretinieki mēģināja gājienu apturēt, sastājoties ķēdē. Taču tas nedeva cerēto rezultātu, jo gājiena dalībnieki, izvairoties no sadursmes, turpināja savu ceļu netraucēti.

Kā ziņots, šodien daudzās Eiropas pilsētās, tostarp arī Rīgā, notiks atbalsta gājiens par bēgļu tiesībām, aģentūru LETA informēja domubiedru grupas "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāve Insa Krēmere.

Gājiena dalībnieki pasākuma laikā demonstrē savu atbalstu bēgļu tiesībām un mudina Eiropas valstu valdības nodrošināt bēgļiem drošu un legālu ceļu uz patvēruma valstīm.

 

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 14
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 13
Skatīt visus komentārus