Ir liela varbūtība, ka Latvijai nāksies saskarties ar militāro maldināšanu 4

Politika
2016. gada 27. februārī 22:50 2016. gada 27. februārī 22:50
Ir liela varbūtība, ka Latvijai nāksies saskarties ne tikai ar mēģinājumiem pielietot asimetriskās karadarbības elementus, bet arī ar militārās maldināšanas pasākumiem, teikts jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas projektā, kuru ceturtdien, 25.februārī, skatīja valsts sekretāru sanāksmē.

Koncepcijā norādīts, ka savlaicīgai draudu identificēšanai ir jāattīsta analītiskās spējas, lai apstrādātu lielu informācijas daudzumu un orientētos vidē, kur var tikt izplatīta nepatiesa, grūti pierādāma un pretrunīga informācija. "Izlūkošanas spējām un to tehniskajam nodrošinājumam ir jābūt tādam, lai lēmumu pieņēmējiem būtu maksimāli plaša informācija par Latvijas pierobežā notiekošo," teikts koncepcijā.

Dokumentā arī norādīts, ka papildus esošajiem sadarbības mehānismiem jāturpina pilnveidot izlūkinformācijas apmaiņu un rīcības koordināciju gan NATO, gan Baltijas valstu starpā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Aizsardzības ministrija uzsākusi darbu pie jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas izstrādes un organizējusi vairākas publiskās diskusijas ar mērķi sekmēt tās izstrādēs kvalitāti, kā arī sabiedrības izpratni par aktuālajiem

Kopumā diskusijās līdz šim aplūkoti jautājumi par valsts institūciju atbildības robežām hibrīdkarā, jaunajiem draudiem un iespējām uz tiem reaģēt, patriotisko audzināšanu un jauniešu motivāciju iesaistīties valsts aizsardzībā , pašaizsardzību kolektīvās aizsardzības ietvaros, kā arī par obligātā militārā dienesta atjaunošanas iespējām un izaicinājumiem. Diskusiju laikā izteiktās idejas un priekšlikumi tiek izmantoti jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas redakcijas veidošanai.

Nacionālais drošības likums nosaka, ka katra sasaukuma Saeima līdz sava otrā darbības gada 1.oktobrim apstiprina jaunu Valsts aizsardzības koncepciju . Valsts aizsardzības koncepcija tiek izstrādāta, pamatojoties uz Latvijas ģeopolitisko situāciju, nacionālās drošības un ārpolitikas mērķiem un Latvijas saistībām, kas izriet no dalības Ziemeļatlantijas līguma organizācijā un Eiropas Savienībā.

Paredzēts, ka jaunā Valsts aizsardzības koncepcija tiks izstrādāta līdz šā gada rudenim.

BNS

Citi šobrīd lasa

10 centi par vienu pudeli! Uzņēmīgi ļaudis netūļājas un pelna no tukšās taras 19
Narkomāne, prostitūta, lesbiete... Viena no jaunā raidījuma "Caur ērkšķiem uz..." nomirst, to nesagaidot 10
Neticama bezatbildība. Futbola fans lien masu kautiņā ar mazu bērnu rokās 3
Skatīt visus komentārus