Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Skudra domā, ka "Gods kalpot Latvijai" un "Gods kalpot Rīgai" pašvaldību vēlēšanās palīdzēs "Saskaņai" nonākt pie varas tajos reģionos, kuros atbalsts šai partija patlaban ir zems, piemēram, Vidzemē.

Skudra: "Ar partijas "Gods kalpot Latvijai" palīdzību "Saskaņa" var nokļūt valdībā" 78

Viedokļi
2016. gada 28. februārī 15:09 2016. gada 28. februārī 15:09
Vakar dibinātā partija "Gods kalpot Latvijai" ir sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" satelītorganizācija, kas pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām var palīdzēt "Saskaņai" nokļūt valdībā, atzina Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

"Nav ne mazāko šaubu, ka "Gods kalpot Latvijai" ir iecerēta kā "Saskaņas" satelītorganizācija, kas savus spēkus pārbaudīs gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, lai pēc tam startētu Saeimas vēlēšanās," pauda Skudra.

Eksperts domā, ka "Gods kalpot Latvijai" un "Gods kalpot Rīgai" pašvaldību vēlēšanās palīdzēs "Saskaņai" nonākt pie varas tajos reģionos, kuros atbalsts šai partija patlaban ir zems, piemēram, Vidzemē. Savukārt pēc Saeimas vēlēšanām valdību varētu veidot "Saskaņa", "Gods kalpot Latvijai" un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

""Gods kalpot Latvijai" plāns varētu būt atņem vēlētājus ZZS un nacionālajai apvienībai, nevis orientēties uz "Vienotību" un tās prorietumnieciski domājošo vēlētāju daļu. Visas pazīmes liecina, ka uz 2018.gada Saeimas vēlēšanām tiek veidota tāda koalīcija, kas būtu nacionāli patriotiski orientēta, lai distancētos no "Vienotības" u.c. prorietumnicisko partiju kursa," sacīja Skudra.

Pēc eksperta teiktā, "Saskaņas" valdes priekšsēdētājam, Rīgas mēram Nilam Ušakovam pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām nav izredzes ieņemt valdības vadītāja amatu.

"Pirmkārt, būtisks šķērslis būs Latvijas simtgade, jo Ušakovam un "Saskaņai" būs grūti kaut ko piedāvāt, kas visā Latvijā varētu ļaut cerēt savākt vairāk balsu. Otrkārt, uz šādiem Ušakova centiem nelabvēlīgi raugās ZZS, jo viņi sevi uzskata par to partiju, kas būs dominējošā gan pēc pašvaldību, gan Saeimas vēlēšanām. ZZS līderi vēlas būt lielākā un spēcīgākā frakcija bez Ušakova kā premjera," uzskata pētnieks.

Kā ziņots, 27.februārī nodibināta partija "Gods kalpot Latvijai". Par partijas priekšsēdētāju tika ievēlēts biedrības "Gods kalpot Latvijai" valdes loceklis Andrejs Požarnovs.

Partijas valdē tika ievēlēti Andrejs Artjomovs, Ilona Dimante, Agnese Geduševa, Lauris Gruntmanis, Andrejs Isakovs, Andris Klešniks, Žans Launags, Ronalds Pambakers, Reinholds Pelše, Mārcis Pūķis, Jānis Sokolovs un Mārtiņš Vadzis.

Partijas programmā minēti risinājumi arī situācijas uzlabošanai labklājības jomā, lai apturētu cilvēku aizbraukšanu no valsts. Plānots, ka pēc gada partija apstiprinās uzlabotu programmu.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 23
Divi vīrieši Austrālijā 5 dienas, krokodilu ielenkti, pavada uz auto jumta 6
Skatīt visus komentārus