Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Par masveida ģībšanu dziesmusvētku laikā policija neredz pamata kriminālprocesam.

Masveidīgā bērnu ģībšana dziesmusvētkos netiks skatīta kā ierēdņu krimināls nodarījums 8

Sabiedrība
2016. gada 29. februārī 17:36 2016. gada 29. februārī 17:36
Pēc masveida ģībšanas skolēnu dziesmusvētku laikā policija neredz pamata kriminālprocesam, lai izvērtētu atbildīgo amatpersonu rīcību.

"Resoriskās pārbaudes ietvaros netika konstatēts pamats kriminālprocesa uzsākšanai, līdz ar to kriminālprocess uzsākts netika un pārbaude ar to tikusi noslēgta," vēsta policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Pārbaude tika sākta, izskatot tiesībsarga Jura Jansona iesniegumu, kurā bija lūgts pārbaudīt un izvērtēt XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atbildīgo amatpersonu rīcību un atbilstību normatīvo aktu prasībām. Iesniegumu saņēma Ģenerālprokuratūra, kas to pārsūtīja Valsts policijai.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinājās Rīgā no 6.līdz 12.jūlijam, tajos piedalījās ap 37 890 dalībnieku. Masveida ģībšana notika Mežaparka estrādē, kad notika noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums.

Amatpersonas pēc tam atzina, ka ir nepieciešams vesels pasākumu kopums, lai svētki noritētu droši, lai būtu svētku atmosfēra un nepieciešamā mākslinieciskā kvalitāte. Tostarp tas radīja jautājumus par maksimālo dalībnieku skaitu estrādē un evakuācijas iespējām.

BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 37
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 3
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības
Skatīt visus komentārus