Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dombrava: "Saskaņā ar Labklājības ministrijas skaidrojumu patvēruma meklētāji var radīt riskus sabiedrībai, tāpēc mentori jāatalgo nedaudz labāk".

Jānis Dombrava par to, kāpēc, viņaprāt, bēgļu mentoriem būtu jāmaksā dāsnāk 10

Viedokļi
2016. gada 29. februārī 21:10 2016. gada 29. februārī 21:10
No Labklājības ministrijas (LM) skaidrojuma izriet, ka patvēruma meklētāji var radīt riskus sabiedrībai, tāpēc viņu mentoriem nepieciešams nedaudz augstāks atalgojums, šodien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK politiķis Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK).

Taujāts, vai nacionālajai apvienībai nav iebildumu pret koalīcijas lēmumu nesamazināt izdevumus šīs profesijas pārstāvju darbībai, Dombrava norādīja, ka LM savā skaidrojumā norāda, ka patvēruma meklētāju sociālā darbinieka amats ir vērtējams kā profesija paaugstināta riska apstākļos.

"Pēc būtības ir pateikts, ka visi patvēruma meklētāji var radīt risku sabiedrībai, un tāpēc nepieciešams tiem cilvēkiem, kas strādā ar viņiem, nodrošināt attiecīgi nedaudz augstāku atalgojumu," sacīja politiķis.

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa mediju pārstāvjiem norādīja, ka līdzekļi attiecīgajiem izdevumiem nāk no Eiropas Savienības (ES) fondiem. Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) žurnālistiem pauda, ka publiski izskanējušās izmaksas nav alga. Ja no minētajām summām tiek noņemtas administratīvās un cita veida izmaksas, tad patvēruma meklētāja palīga alga ir tikpat liela, cik visiem sociālajiem darbiniekiem, norādīja premjerministrs.

Paredzēts, ka gan sociālā darbinieka, gan sociālā mentora pakalpojuma izmaksas, attiecīgi 1400 eiro un 1000 eiro mēnesī, veidos izdevumi par atalgojumu, izmaksas par nokļūšanu līdz pakalpojuma sniegšanas vietai un pakalpojuma saņēmējam, obligātās profesionālās kompetences celšanu, supervīziju nodrošināšanu un cita veida profesionālo pilnveidošanos. Tāpat iespējamas arī cita veida izmaksas, ko nosegs paredzētās summas, liecina Ministru kabineta noteikumu anotācija.

Kā ziņots, koalīcijas padome šodien pēc iepazīšanās ar Labklājības ministrijas (LM) skaidrojumu par patvēruma meklētāju mentoru izmaksām vienojusies tās nemainīt.

Iepriekš nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) bija rosinājusi jautājumu par patvēruma meklētāju mentoru izmaksu samazināšanu. Taču pēc skaidrojumu saņemšanas no LM arī nacionālajai apvienībai iebildumu šajā jautājumā neesot.

Iepriekš Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) žurnālistiem norādīja, ka plānotais patvēruma meklētāju sociālo darbinieku atalgojums lielā mērā nāks no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļiem.

Kā ziņots, valdība 9.februārī atbalstīja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un cilvēkiem ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Abi pakalpojumi ir paredzēti valdībā akceptētajā patvēruma meklētāju uzņemšanas plānā.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana ir viens no LM plānotajiem pasākumiem, lai samazinātu šķēršļus, ar ko sastopas sociālās atstumtības un diskriminācijas riskiem pakļautie cilvēki.

Kopumā plānots nodrošināt ne vairāk kā 30 sociālo mentoru un ne vairāk kā piecu sociālo darbinieku piesaisti, pēc vajadzības pakāpeniski palielinot viņu skaitu. Kā norāda LM, ņemot vērā provizorisko patvēruma meklētāju plūsmu, kā arī personu ar bēgļa vai alternatīvā statusu skaita pieaugumu, atbalstu plānots sniegt vidēji 390 cilvēkiem gadā.

Projektu plānots sākt šogad, un tas turpināsies līdz 2022.gada ceturtajam ceturksnim. Kopējais finansējums paredzēts 6,8 miljonu eiro apmērā, tai skaitā 85% jeb 5,8 miljoni eiro atvēlēti no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem, bet viens miljons eiro ir valsts budžeta finansējums.

LETA/Foto: Sintija Zandersone/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Skatīt visus komentārus